-5°C pochmurno z przejaśnieniami

10 lat chóru w obiektywie aparatu

Kiedy: 2017-01-13 , godzina: 00:00

Kultura, chóru obiektywie aparatu - zdjęcie, fotografia

Wystawa "10-lecie Chóru OiFP w obiektywie" zaprezentuje najpiękniejsze fotografie ze spektakli OiFP, w których na przestrzeni lat istnienia instytucji Chór brał udział, a także zdjęcia z koncertów i festiwali. Będzie to dekada działalności Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej uwieczniona na trzydziestu czterech zdjęciach.

To jedyny taki chór w kraju, który regularnie występuje nie tylko w repertuarze filharmonicznym na scenach koncertowych, ale i w repertuarze operowym, musicalowym i operetkowym na deskach teatru. Przypomnimy sobie koncerty symfoniczne, chóralne, oratoryjne i pasyjne, zarówno te na obu scenach naszej instytucji, jak i prestiżowe, gościnne występy w takich salach koncertowych, jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Filharmonia Narodowa w Warszawie, a także w świątyniach: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie czy Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.

Chór prezentował bardzo różnorodny repertuar na wielu festiwalach, m.in. muzykę białoruską na Festiwalu im. J. Tarasiewicza w Białymstoku, koncertowe wykonanie opery V. Belliniego na Festiwalu „Chopin i Jego Europa” w Warszawie, „Kaddish” L. Bernsteina na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej „Warszawa Singera”, VIII Symfonię G. Mahlera na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie czy „Gurre-Lieder” A. Schönberga na Festiwalu Katowice Kultura Natura.

Wystawę zdjęć „10-lecie Chóru OiFP w obiektywie” będzie można obejrzeć 13-15 stycznia w foyer opery przy ul. Odeskiej 1, a następnie od 16 stycznia do 30 kwietnia 2017 roku w przestrzeni filharmonii przy ul. Podleśnej 2.

(Źródło i foto: OiFP/ oprac. Kalina)

10 lat chóru w obiektywie aparatu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl