Artykuł sponsorowany, powodów których drzwi zewnętrzne powinny drewniane - zdjęcie, fotografia

Zastanawiasz się, które drzwi wejściowe są lepsze? Metalowe, a może drewniane? Dziś prezentujemy pięć argumentów, dlaczego drzwi zewnętrzne powinny być drewniane oraz jak wpływa to na nasz komfort i bezpieczeństwo.

1. Drzwi drewniane to piękno i klasa sama w sobie

Trudno się nie zgodzić, że drewniane drzwi są przede wszystkim piękne. Wystarczy spojrzeć na urok, jaki ma w sobie natura zaklęta w pozornie prostych drzwiach podstawowych marki CAL – model Jagienka - https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/jagienka/. Drewniane drzwi tworzą przytulną atmosferę już od progu, a każdy element drewna ma niepowtarzalną strukturę słojów. Dzięki bogatej ofercie oklein i kolorów mogą mieć niemal dowolny wygląd − od form minimalistycznych do bardzo ozdobnych. Dzięki zastosowaniu zabezpieczeń i impregnacji (takich jak np. wodoodporne powłoki i specjalne ekologiczne lakiery) drzwi drewniane mogą zachować swoją urodę i wytrzymałość przez lata.

2. Właściwości dźwiękoszczelne

Dzięki swoim właściwościom akustycznym, drzwi wykonane z drewna znakomicie tłumią hałasy z zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Tu szczególnie polecane są drzwi wykonane z drewna dębowego. Ponadto ciszej się je otwiera i zamyka. Drzwi wejściowe z drewna są więc dużo bardziej dźwiękoszczelne niż drzwi metalowe.

3. Drzwi drewniane są ciepłe i pozwalają oszczędzać

Nawet największy zwolennik drzwi metalowych zgodzi się, że drzwi z drewna mają dużo lepsze właściwości termoizolacyjne. Zwłaszcza jeśli producent wyposaży je w rozwiązania takie jak podwójny lub potrójny system uszczelek czy termiczną osłonę podproża. Drewno jest materiałem ciepłym z natury, od lat wykorzystywanym w budownictwie. Montując zewnętrzne drzwi drewniane w swoim domu lub mieszkaniu mamy pewność, że ograniczymy straty ciepła. Szczególnie jeśli postawimy na ciepłe drzwi drewniane o niskim współczynniku przenikania ciepła. Takie jak np. pasywne drzwi CAL z kolekcji Arktycznej o współczynniku Ud= 0,58 W/M2K, które można zobaczyć pod adresem: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/arktyczna/

4. Wytrzymałość i bezpieczeństwo na długie lata

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych drewnianych możemy być pewni ich wytrzymałości. Trwałość drewna jest znana i ceniona od tysięcy lat. Nowoczesne drzwi drewniane pokrywane są specjalnymi powłokami chroniącymi je przed wilgocią. Dla osób jeszcze bardziej wymagających producenci oferują także drzwi drewniane zabezpieczone od zewnątrz okładzinami aluminiowymi, ze stali kortenowskiej czy z kamienia. Zapewnia im to znakomite warunki cieplne przy najwyższej bezobsługowości i trwałości powłoki nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych. Ponadto dzięki rozwiązaniom antywłamaniowym takim jak profile aluminiowe, odpowiednie pakiety szybowe, wielopunktowe zamki, czytnik linii papilarnych czy antywyważeniowy wręg francuski drzwi drewniane są także bardzo bezpieczne i trudno je zniszczyć – najlepsze oferowane są w klasie antywłamaniowości RC3

Drzwi Jagienka marki CAL ze stalą kortenowską wyposażone w czytnikiem linii papilarnych świetnie sprawdzają się w budynkach o nowoczesnej aranżacji. Są ponadto bardzo ciepłe i posiadają klasę antywłamaniowości RC2.

5. Odporność na odkształcenia i wilgoć

Wbrew powszechnemu mniemaniu, drzwi zewnętrzne drewniane mają niższą podatność na rozszerzalność cieplną niż drzwi z aluminium czy metalu. Zapewnia to stabilność konstrukcji przez długie lata – CAL daje nawet 20 lat gwarancji. Ponadto najlepsi producenci zewnętrznych drzwi drewnianych pokrywają je nawet 5-krotnie różnymi powłokami ochronnymi. Drewno to najdoskonalszy kompozyt, dlatego dobrze zabezpieczone drzwi nie odkształcają się pod wpływem zmian temperatury i nie akumulują wilgoci. Bogatą ofertę drewnianych drzwi zewnętrznych obejrzysz na stronie Drzwi CAL https://www.drzwi-cal.pl/.

(BL)

5 powodów, dla których drzwi zewnętrzne powinny być drewniane komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama