Polityka, Andruszkiewicz podziękował wyborcom zapowiada serię spotkań otwartych - zdjęcie, fotografia

Powyborczy kurz powoli już opada. Politycy dokonują podsumowań, ale przede wszystkim dziękują wyborcom za zaufanie, a mediom za relacjonowanie ich przekazu. Jednym z nich jest Adam Andruszkiewicz, który zdobył imponującą liczbę głosów, bo blisko 30 tysięcy. Zapowiedział też od razu serię otwartych spotkań z mieszkańcami województwa podlaskiego.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach poseł i wiceminister cyfryzacji – Adam Andruszkiewicz – zdobył w zakończonych w niedzielę wyborach poparcie blisko 30 tys. wyborców. To świetny wynik, za który dziękował wszystkim, którzy na niego głosowali. Dziękował także mediom za relacjonowanie kampanii, w tym także jego przekazów, z jakimi zwracał się do wyborców. Parlamentarzysta podkreśla, że nie zamierza teraz spoczywać na laurach, ale zabiera się od razu do pracy.

Jednymi z pierwszych czynności będą sprawy formalne, jak rozliczenie działalności biura poselskiego i tym podobne sprawy, ale już w listopadzie zamierza spotykać się z wyborcami w całym województwie. Przekazał, że w nowej kadencji będzie miał biuro poselskie na pewno w Białymstoku oraz w Grajewie, ale nie jest wykluczone, że takie biura powstaną w innych miastach naszego regionu. Właśnie po to, aby mieszkańcy mieli gdzie przychodzić ze swoimi sprawami.

- Z pewnością będę dostępny dla obywateli. Planuję serię spotkań otwartych w województwie podlaskim już po wyborach, dlatego, że uważam, że należy zawsze być dostępnym dla obywateli, nie tylko w kampanii wyborczej. Zatem te spotkania będą nadal trwały. Jak również zachęcam wszystkich wyborców, ale też wszystkich obywateli, bo jesteśmy posłami każdego Polaka, mieszkańca województwa podlaskiego. Chciałbym zachęcić w tym kontekście, że jeśli ktoś ma jakieś sprawy, potrzeby, problemy, jesteśmy jak najbardziej do dyspozycji. Na pewno będziemy mieli biuro w Białymstoku, w Grajewie, być może w innych miejscowościach. Rozważam także otwarcie takiego mobilnego biura. To jest taka nowa modna forma, wprowadzili je posłowie poprzedniej kadencji, ale chodzi o to, żeby takie biuro jeździło i było dostępne w innych miastach. Uważam, że to jest bardzo potrzebne, bo część mieszkańców naszego regionu chce mieć kontakt z posłami, mieć możliwość zadania pytań, czy zwrócenia się z jakąś własną sprawą – mówił poseł Adam Andruszkiewicz.

Odnośnie swojej najbliższej przyszłości mówi na razie tylko tyle, że chce pracować na rzecz Polski i Polaków. Swoje dotychczasowe stanowisko, jako wiceministra cyfryzacji, być może zachowa w przyszłej kadencji. Przekazał, że tę decyzję podejmie premier Mateusz Morawiecki. Adam Andruszkiewicz powiedział, że przede wszystkim poparcie blisko 30 tys. ludzi obliguje go do pracy na rzecz regionu i z tej pracy zamierza się wywiązać w najbliższych czterech latach.

- Rządzenie zawsze jest trudne. W tym kontekście, że bierze się dużą odpowiedzialność za podejmowane decyzje i jest się krytykowanym i ocenianym, co jest prawem demokracji naturalnym. Na pewno będziemy robić swoje i wydaje się, że to poparcie osiągnięte w skali całej Polski, pozwala realizować nam dalej nasze programy społeczne, nasze plany, o których mówił także prezes Jarosław Kaczyński w trakcie kampanii – mówił Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister cyfryzacji dodał też, że jest bardzo zadowolony z wyniku wyborczego, jaki uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Pozwala on bowiem na samodzielne rządy przez kolejne cztery lata. Adam Andruszkiewicz liczy także na to, że opozycja, która trafi w nowej kadencji do Sejmu, będzie opozycją merytoryczną.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: DDB)

Adam Andruszkiewicz podziękował wyborcom i zapowiada serię spotkań otwartych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama