Polityka, Andruszkiewicz pozdrowił twitterze swoich krytykantów - zdjęcie, fotografia

Po decyzji Pawła Kukiza o podjęciu współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym internet rozgrzał się do czerwoności. Głos w tej sprawie zabrał także podlaski poseł i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, który startował cztery lata temu z list Kukiz ’15 i finalnie zdecydował o opuszczeniu szeregów tego ruchu. Teraz pozdrawia na twitterze swoich krytykantów.

Rozstanie Adama Andruszkiewicza z klubem sejmowym Kukiz ’15 było dość burzliwe. Początkowo młody poseł z Podlasia mówił, że przed wyjściem z tego klubu przeprowadził przyjacielską rozmowę z Pawłem Kukizem. Twierdził, że z liderem Kukiz ‘15 nie mają do siebie zamkniętych drzwi i absolutnie nie wykluczają współpracy w przyszłości. To szybko uległo zmianie, ponieważ Paweł Kukiz w bardzo ostrych słowach skrytykował Adama Andruszkiewicza i przeprosił wyborców za wpisanie go na listę do Sejmu, z której zdobył mandat.

Kiedy emocje nieco opadły, Adam Andruszkiewicz przekazał spokojnie, że w klubie Kukiz ’15 od dawna nie działo się dobrze za sprawą Stanisława Tyszki, wicemarszałka Sejmu. To on miał podpowiadać Pawłowi Kukizowi różne pomysły i rozwiązania – niekoniecznie dobre – zdaniem części posłów. Ale jak twierdził Andruszkiewicz, przede wszystkim wprowadzał zamieszanie. Te słowa potwierdzili także inni posłowie, którzy opuścili klub Kukiz ’15 przed i po odejściu z niego Adama Andruszkiewicza. Zresztą podlaski poseł był za swoją decyzję o odejściu z klubu Kukiz ’15 mocno krytykowany. Do czasu. Teraz to on odegrał się na swoich krytykantach.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy atakowali mnie za opuszczenie Kukiz'15 w 2017 roku. A szczególnie pozdrawiam tych, którzy twierdzili, że ja się mylę, a rację ma "walczący z systemem" S. Tyszka” – napisał na twitterze w miniony czwartek Adam Andruszkiewicz.

Słowa te padły po tym, gdy Paweł Kukiz pochwalił się w mediach społecznościowych zawarciem współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym i wspólnym starcie z tą partią w wyborach parlamentarnych. Z partią, która uosabiała wszystko to, z czym Paweł Kukiz chciał walczyć w życiu politycznym. I ta decyzja, o współpracy Kukiza z PSL, była jedną z najbardziej komentowanych w polskim internecie. Niestety, komentowanych bardzo niedobrze dla lidera ruchu, który chciał walczyć z partiokracją.

Adam Andruszkiewicz po odejściu od Pawła Kukiza dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni, które założył Kornel Morawiecki. W styczniu tego roku został powołany na stanowisko wiceministra w resorcie cyfryzacji. W zbliżających się wyborach parlamentarnych będzie startował do Sejmu z list Zjednoczonej Prawicy pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z Youtube.com)

Adam Andruszkiewicz pozdrowił na twitterze swoich krytykantów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama