Polityka, Andruszkiewicz startował miejsca Skończył doskonałym wynikiem - zdjęcie, fotografia

To chyba jedyny polityk z odległego miejsca, który potrafił uzyskać doskonały wynik, pokonując przy okazji wielu innych kandydatów dłużej będących na scenie politycznej. Adam Andruszkiewicz uzyskał trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości przekonując do siebie prawie 30 tysięcy wyborców.

To, co można powiedzieć o Andruszkiewiczu, to na pewno tyle, że był i jest bardzo aktywnym politykiem. Nie przespał ostatnich czterech lat, wykorzystał szansę, jaką było dostanie się do Sejmu cztery lata temu. Od początku praktycznie był widoczny i rozpoznawalny. Jeździł po kraju, spotykał się z ludźmi, ale szczególnie dobrze mu szło, jeśli chodzi o internet. Choć nie tylko, bo również lubiły go media. Był częstym gościem różnych programów publicystycznych w mediach ogólnopolskich, choć nieco pomijanym w mediach lokalnych.

Z pewnością Andruszkiewicz nie wzbudza emocji pośrednich. Jest albo bardzo lubiany, albo bardzo nielubiany i krytykowany. W kampanii wyborczej wykorzystywał jedynie swój własny dorobek. Najczęściej jeździł do wyborców sam, a nie ze znanym ojcem, który był obecny niemal w każdym mieście i spotkaniu w regionie – jak miało to miejsce w przypadku posła Krzysztofa Truskolaskiego.

To, co trzeba jeszcze powiedzieć w przypadku Adama Andruszkiewicza, to tyle, że oprócz udanych występów w mediach ogólnopolskich, świetnie sobie radzi w internecie. Jego profile społecznościowe śledzą tysiące ludzi. Każdy wpis, każdy komentarz, niemal natychmiast buduje wielotysięczne zasięgi. Bardzo często później jeszcze jest cytowany przez różnego rodzaju portale internetowe. Być może to dlatego nie ma co się dziwić tak dobremu wynikowi młodego polityka.

Mimo dużej rozpoznawalności Adam Andruszkiewicz pozostał chyba skromnym człowiekiem. Kiedy prosiliśmy go o komentarz do wyniku, którym zdeklasował doświadczonych polityków, działających lokalnie od wielu lat na Podlasiu, nie krył radości, ale też od razu zastrzegł, że nie zamierza spoczywać na laurach.

- Tak świetny wynik z 10. miejsca na liście to nie tylko wielki sukces, ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie. Zobowiązanie do dalszej ciężkiej pracy na rzecz Białegostoku i całego województwa podlaskiego. Dlatego bardzo ważna dla mnie będzie również obrona tradycyjnych wartości w nowym Parlamencie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za poparcie – powiedział Adam Andruszkiewicz komentując naszej redakcji blisko 30 tys. głosów poparcia od wyborców.

Dla wielu taki wynik był z pewnością zaskoczeniem. A jeszcze większym zaskoczeniem, że miejsce na liście, z którego startował Adam Andruszkiewicz, było odległe od tych najbardziej eksponowanych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości z lokalnych struktur muszą mieć świadomość, że w dużej mierze te właśnie głosy, oddane na Andruszkiewicza,  który członkiem PiS-u nie jest, przyniosły możliwość utrzymania stanu posiadania mandatów poselskich sprzed czterech lat.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: twitter.com)

Adam Andruszkiewicz startował z 10. miejsca. Skończył z doskonałym wynikiem komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-15 08:14:39

  Ale on chyba oprucz gadania o chodzenia po tv nic nie zrobił konkretnego i namacalnego?
  Proszę o artykuł co pomógł w regionie i co zrobił w ministerstwie?

 • gość 2019-10-15 13:35:09

  Tę mądrość to widać na pierwszy rzut aż tryska z niego !

 • gość 2019-10-15 14:23:12

  kiedy zrobicie coś z cenzurą w internecie panie Andruszkiewiz

 • gość 2019-10-15 19:25:13

  Taaaa. Krytykom Posła Andruszkiewicza przypomnę, że jednak robił wiele i miał odwagę powiedzieć to, czego inni w ramach poprawności politycznej by nie powiedzieli.
  A taki zielony aktywista, kandydat tak zwanych "Skutecznych" - Rafał Kosno, mający wysokie mniemanie o swojej przydatności społecznej, uzyskał 18 głosów. I to by było na tyle...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama