Adonis wraca na scenę opery podlaskiej

Kultura, Adonis wraca scenę opery podlaskiej - zdjęcie, fotografia
LIS 15
OiFP w Białymstoku, ul. Odeska 1 godz: 10:00

Już w tym tygodniu, a dokładniej od dziś, od czwartku, 14 listopada, na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powraca bajka muzyczna „Adonis ma gościa” Freda Apke, także w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, który teksty piosenek napisał do muzyki Jakuba Lubowicza. Sztukę będzie można oglądać jeszcze wielokrotnie, do 22 listopada.

Przedstawienie opowiada o wspólnym, z chwilowej konieczności, życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa – pięknej, rozkapryszonej papugi, której do złotej klatki, będącej jej królestwem, los wrzuca czarną, pospolitą, ale bardzo niezależną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, o ile tylko spojrzą dalej niż na czubek własnego... dzioba.

Spektakl zabawnie przedstawia możliwość ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam myśleć inaczej, zwróci uwagę na inną stronę życia, odsłoni jego nieznane strony. Opowiada o tym, że można różnie żyć, nie przeszkadzając innym ani nie narzucając im swoich jedynie słusznych przemyśleń. Uczy zrozumienia dla inności. Przede wszystkim jednak – rozbawi nas do łez.

Dzieciaki wzruszy niespodziewana przyjaźń ptaków, dorośli pół żartem pół serio przypomną sobie scenki z życia towarzyskiego i rodzinnego. Chcemy czy nie, zostaniemy wciągnięci do wspólnej zabawy, a wszystko w rytmie piosenki.

W roli Adonisa zobaczymy Bartłomieja Łochnickiego i Wojciecha Ziółkowskiego, w roli Węgla – Macieja Nerkowskiego, Monikę Ziółkowską, Dorotę Białkowską.

Spektakle odbędą się:

14, 15 listopada 2019 o godz. 10.00 i 12.00

16, 17 listopada 2019 o godz. 12.00

19 listopada 2019 o godz. 10.00 i 12.00

22 listopada 2019 o godz.10.00 i 12.00

(Źródło: OiFP/ oprac. Kalina/ Foto: M. Heller)

Adonis wraca na scenę opery podlaskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama