Akademia Przyszłości rozpoczyna dziś swój rok akademicki

Styl życia, Akademia Przyszłości rozpoczyna dziś swój akademicki - zdjęcie, fotografia
PAŹ 20
Aula WSFIZ (Ciepła 40) o godzinie 12:30. godz: 12:30

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na rozpoczęcie XVII edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w województwie Podlaskim. W niedzielę, 20 października, w Białymstoku odbędzie się uroczysta Inauguracja, podczas której każdy mały student z naszego regionu odbierze swój Indeks Sukcesu i tym samym rozpocznie cykl spotkań z osobistym tutorem.

Wolontariusz będzie towarzyszył wybranemu dziecku w drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości przez cały rok. W tej edycji w województwie Podlaskim swój prezent na całe życie otrzyma 60 podopiecznych.

Inauguracja to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu dzieci z Akademii Przyszłości. Od tego momentu zależy, czy uda nam się zmotywować dzieci do pełnego wykorzystania szansy na wypracowanie swojej wymarzonej przyszłości – podkreślają współtwórcy projektu.

Akademia Przyszłości to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia WIOSNA. Nowatorski program edukacyjny oparty na unikalnym Systemie Motywatorów Zmiany pomaga dzieciom zmagającym się w swoim życiu z różnymi problemami. Przez 18 lat działania Akademii udało się pomóc ponad 16 tysiącom dzieci w całej Polsce.

Prezent na całe życie

Uroczyste inauguracje XVII edycji Akademii odbędą się na uczelniach miast wojewódzkich na terenie całego kraju. W jednym miejscu spotkają się wszystkie osoby zaangażowane w projekt w danym województwie, a zatem dzieci, wolontariusze, rodzice, koordynatorzy szkolni czy inwestorzy społeczni. Inauguracja jest jednym z elementów Systemu Motywatorów Zmiany, nowatorskiej metodologii, która stanowi dla dziecka okno na „wielki” świat, do którego w przyszłości może mieć dostęp. Wielkie sale, ważni goście, błysk fleszy – podopieczni Akademii Przyszłości w świetle jupiterów stają na prawdziwej scenie, by odebrać własny indeks i stać się częścią akademiowej społeczności, w której zmieniają się historie małych ludzi z „długą historią”.

Podczas inauguracji w województwie Podlaskim nasi mali studenci odkryją kim są superbohaterowie. Odszukają swoje super moce oraz zrozumieją, że każdy z nas może być superbohaterem codzienności  a najważniejsze jest aby wierzyć w swoje możliwości. Wydarzenie odbędzie się dziś, to jest w niedzielę, 20.10.2019 r., na auli WSFIZ (Ciepła 40) o godzinie 12:30.

Start sprzedaży indeksów

Skoro swoją przygodę z Akademią zaczynają dzieciaki, to jest idealny moment, aby powiedzieć głośno, że od 20.10.2019 każdy, kto tylko chce wesprzeć jednego małego studenta Akademii w jego przygodzie, może wejść na stronę https://akademiaprzyszlosci.org.pl/ i ufundować indeks.

(BL)

Akademia Przyszłości rozpoczyna dziś swój rok akademicki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama