Akademia Teatralna zaprasza na premierę – „Sen Nocy Letniej. Kochankowie”

Kultura, Akademia Teatralna zaprasza premierę „Sen Letniej Kochankowie” - zdjęcie, fotografia
WRZ 05
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Białystok, ul. Sienkiewicza 14 godz: 18:00

Premiera przedstawienia zrealizowanego na podstawie „Snu nocy letniej” Williama Szekspira w tłumaczeniu Leona Ulricha już 5 września br. na scenie Teatru Szkolnego w Białymstoku.

Czym jest „miłość na zabój”? Chcielibyście kochać tak bardzo, by być gotowi oddać życie? Czy taka miłość istnieje? Bohaterowie, otumanieni klubową muzyką i chwilą upojnej nocy, miotają się między odwiecznie poszukiwanym uczuciem idealnej miłości a dopasowaniem do współczesnego rytmu szybkich randek i przelotnych romansów. Ich najintymniejsze marzenia, w konfrontacji z rzeczywistością i drugim człowiekiem, spotykają się z niezrozumieniem, odrzuceniem, nienawiścią. Sen jest zatem najlepszym sposobem na spełnienie swoich ukrytych fantazji.

Elżbietański teatr wciąż inspiruje.

- Jeśli potraktujemy Szekspirowski „Sen nocy letniej” inaczej niż klasyczną komedię i spróbujemy odczytać ją przez pryzmat współczesnego młodego pokolenia, tytułowy sen może przerodzić się w koszmar na jawie. Historia przestaje być zabawna, gdy okazuje się, jak bardzo aktualny i dotkliwy jest problem błądzenia w gąszczu nieznanych uczuć i pogoń za wymarzoną miłością – podkreślają twórcy – W naszym spektaklu analizujemy złożoność relacji, podajemy w wątpliwość znaczenie miłości w dzisiejszych czasach, gdzie na pierwszy plan często wychodzi pożądanie lub ból związany z chęcią kochania i bycia kochanym – dodają.

reżyseria: Zespół

konsultacje reżyserskie: Magdalena Miklasz

scenografia: Agata Soboczyńska

muzyka: Maciej Cempura

reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk

występują: Natalia Sakowicz, Agata Soboczyńska, Maciej Cempura, Tomasz Frąszczak, Mateusz Stasiulewicz, Maciej Zalewski

Spektakl dla młodzieży (16+) i widzów dorosłych

Czas trwania ok. 60 min.

Spektakle we wrześniu: 5 września 2019 r., g. 19:00 (premiera) oraz 6 września, g. 19:00

Na oba spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne od 29 sierpnia w Akademii Teatralnej, Sienkiewicza 14). Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl powstał jako projekt Agaty Soboczyńskiej w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku Młodzi Twórcy 2019 przy współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie Filią w Białymstoku.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)

Akademia Teatralna zaprasza na premierę – „Sen Nocy Letniej. Kochankowie” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama