Aktorzy z Białoruskiego Państwowego Teatru Młodzieżowego zagrają „Kozią Wyspę”

Kultura, Aktorzy Białoruskiego Państwowego Teatru Młodzieżowego zagrają „Kozią Wyspę” - zdjęcie, fotografia
PAŹ 25
Teatr Dramatyczny w Białymstoku godz: 19:00

W najbliższy czwartek (25 października) w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wystąpią aktorzy z Białoruskiego Państwowego Teatru Młodzieżowego z Mińska. Przedstawienie „Kozia wyspa” będzie można obejrzeć w ramach festiwalu „Kierunek Wschód II”.

"Kierunek Wschód" to przegląd prezentujący spektakle z krajów Partnerstwa Wschodniego, a także teatrów z Polski, które podobnie, jak białostocka instytucja, ulokowane są na pograniczach kulturowych i stąd czerpią inspirację do działań twórczych. Główna część festiwalu odbyła się w Białymstoku pod koniec września. W październiku oraz w grudniu widzowie będą mogli obejrzeć jeszcze dwa przedstawienia.

- Tegoroczna edycja festiwalu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Wejściówki na wszystkie przedstawienia rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Widzowie podkreślali, że różnorodność zaprezentowanych spektakli pozwoliła im doświadczyć wielu, ciekawych teatralnych wrażeń. Jesteśmy bardzo ciekawi spektaklu, który zaprezentują aktorzy z Białoruskiego Państwowego Teatru Młodzieżowego z Mińska. Będzie to już trzeci teatr z Białorusi, który udało nam się zaprosić do współpracy – mówi Piotr Półtorak – Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Spektakl gości z Mińska odbędzie się 25 października o godz. 19.00 na Scenie Dużej. „Kozia wyspa” to opowieść o trzech kobietach, które żyją na wyspie, gdzie nie ma nic oprócz kamieni i kozłów. Prowadzą prawie monastyczne życie, w izolacji od reszty świata. Jednak nagle w ich świecie pojawia się mężczyzna, który budzi w nich ukryte instynkty i pragnienia. Reżyserem przedstawienia „Kozia wyspa” jest Iskander Sakayev. Bezpłatne wejściówki na dodatkowy festiwalowy spektakl dostępne są w Kasie Teatru. Jedna osoba może otrzymać cztery wejściówki. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami.

1 grudnia do Białegostoku przyjadą także aktorzy z Narodowego Ukraińskiego Teatru im. M. Zańkowieckiej ze Lwowa na Ukrainie. Widzowie będą mogli obejrzeć w ich wykonaniu „Rewizora”. Początek przedstawienia o godz. 18.00. W listopadzie zostanie uruchomiona dodatkowa pula zaproszeń na to wydarzenie.

O spektaklu „Kozia wyspa”:

Trzy kobiety żyją na mistycznej wyspie, gdzie nie ma nic oprócz kamieni i kozłów. Prowadzą prawie monastyczne życie, w izolacji od reszty świata. Jednak nagłe pojawienie się mężczyzny budzi w nich ukryte instynkty i pragnienia. Bliskie osoby, nastawione przeciwko sobie robią dziwne i straszne rzeczy.

Wygląda na to, że kobiety, pod wpływem zręcznego pasterza kozła, posłusznie odchodzą w otchłań. Która z nich będzie pierwsza?

(Źródło i foto: TD/ oprac. Kalina)

Aktorzy z Białoruskiego Państwowego Teatru Młodzieżowego zagrają „Kozią Wyspę” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama