Aktywni seniorzy, aktywne osiedla - warsztaty w Białymstoku

Wiadomości, Aktywni seniorzy aktywne osiedla warsztaty Białymstoku - zdjęcie, fotografiaFundacja M.I.A.S.T.O. Białystok zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na otwarte, bezpłatne warsztaty dla seniorów, organizowane w Białymstoku w dniach 12-13 listopada 2015 r. Będą one dotyczyły działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia – bloku, osiedla, dzielnicy.

Są one skierowane do każdego seniora (osoby powyżej 60. roku życia) mieszkającego w Białymstoku i zainteresowanego rozwiązywaniem codziennych, lokalnych problemów w swoim mieszkaniu, w spółdzielni czy we wspólnocie mieszkaniowej.

Problemy, które mają seniorzy mogą być różne, ale niezależnie od tego, czy uciążliwy jest zniszczony rozkład autobusów na przystanku, nierówny chodnik, przepełniony śmietnik czy wulgarne napisy pojawiające się na bloku – potrzebne są kompetencje, by daną niedogodność rozwiązać. Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy seniorów o tym, jak można aktywnie działać oraz jak angażować sąsiadów, by wspólnie zmieniać swoje otoczenie.

Punktem wyjścia będzie rozmowa o problemach nękających uczestników, następnie analizowane będą możliwości ich rozwiązania oraz potencjalni sprzymierzeńcy, zaś efektem pracy będą wspólne interwencje w sprawach, które uczestnicy uznają za pilne i kluczowe.

Spotkania odbędą się w dniach 12-13 listopada 2015 r. w godz. 10:00-14:00 w Białymstoku przy ul. L. Zamenhofa 15. Każde ze spotkań potrwa 4 godziny, z przerwą na ciastko, kawę lub herbatę. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz gadżety. Serdecznie zapraszamy!

Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje Sławomir Mojsiuszko pod numerem telefonu 609 791 782 lub mailowo [email protected].

(BL/ Foto: sxc.hu)

Reklama

Aktywni seniorzy, aktywne osiedla - warsztaty w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama