Felietony, niedziela niedziela będzie - zdjęcie, fotografia

Jak obiecywaliśmy, wrócimy do twittera z zeszłego tygodnia, gdzie dzień po dniu odbyły się konwencje: Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Na obu padały obietnice i wielkie słowa, ale po tej KO-wskiej twitter wręcz krzyczał: niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu!

Czwartek. Grzegorz Schetyna przepytywany przez dziennikarkę z "6 Schetyny" nie jest w stanie wymienić tychże punktów. Plącze kolejność, myli, powtarza. Poległ na polu swojego własnego programu. 

Małgorzata Kidawa-Błońska, nazywana polskim odpowiednikiem Sophii Loren i przyszłym premierem wchodzi na mównicę, sięga po program KO, a tu programu nie ma.

Piątek. Koalicja Obywatelska organizuje ogólnopolską konwencję. Hasłem przewodnim jest: Jutro może być lepsze. Okej. jest hasło, jest koncepcja. Jeden haczyk: jutro, czyli w sobotę szykuje się konwencja Prawa i Sprawiedliwości...Gdyby nie to, że nie jesteśmy portalem satyrycznym, wstawilibyśmy teraz emotikony z płaczącą ze śmiechu buzią. Na konwencji padają obietnice "damy wam więcej i lepiej". Nie pada wytłumaczenie dlaczego nie dali, jak rządzili.

Sobota. Konwencja PiS. Wychodzi 70-letni kawaler z kotem i bez konta i przekazuje: wyższe dopłaty dla rolników, skokowo wyższa płaca minimalna i wreszcie dodatkowa emerytura. HatTrickKaczyńskiego chwilę później był jednym z trendów. Teraz prześledźmy twitterowe komentarze po tych obu konwencjach.

Barbara Nowacka napisała: Mądry, przemyślany i konkretny program rozwiązujący realne problemy Polek i Polaków. Polska zdrowa, dostatnia, równych praw i szans, demokratyczna i otwarta. Wiemy jak to zrobić!

 Andrzej Olkiewicz ripostuje:#KoalicjaObywatelska lansuje przekaz #SilniRazem, faktycznie, są silni razem, ale w narracji TVN i swoim gronie, Polacy nie chcą po 8 latach nieudolnych rządów ich słuchać. Lubnauer na konferencji przy pustej sali mówi, cytat: Lubimy mówić do pustej sali.

Sędzia Polski dodaje: Schetyna na konwencji Koalicji Obywatelskiej "Głosujcie na uczciwych i prawdomównych". Od dawna wszyscy mówią, że to koń trojański prezesa :).

Konwencja PiS wzbudziła dużo większe zainteresowanie, może przez fakt, że nowy program wydaje się logiczną kontynuacją dotychczasowego. Hashtag #HatTrickKaczyńskiego wygenerował tysiące wpisów.

Oficjalny profil Prawa i Sprawiedliwości  zaprezentował spot wyborczy, opatrzony komentarzem: Dobry czas dla Polski gwarantuje tylko Prawo i Sprawiedliwość. 

Edyta Kazikowska dodaje: Platforma robi akcję "Silni razem" pod kontrowersyjnym, hejterskim hashtagiem. My odpowiadamy pozytywnym spotem o programie. #HatTrickKaczyńskiego to jest nasza oferta.

Władek Gomułka ripostuje: Ostatni pomysł Prezesa #Kaczyński`ego to moja szkołą! Ja także pracowałem nad siatkami płac. Za moich czasów profesor nie mógł zarabiać dwa razy więcej niż robotnik! 4000 zł pensji minimalnej spłaszczy różnice, bo w końcu czy się stoi czy się leży...

Jowita konkluduje: Oglądam sobie #KonwencjaPiS i próbuję porównać to z wczorajszą konwencją totalnych. No nie da się. To tak, jak porównać krzesło do krzesła elektrycznego.

A my oddzielny artykuł poświęcimy niedługo hashtagowi "SilniRazem" i spróbujemy przybliżyć Czytelnikom o co tam ta naprawdę chodzi.

A póki co życzymy Wam wyborów co roku. Wtedy będziemy krainą mlekiem i miodem płynącą. 

(Włóczykij/ Foto: pixabay.com/ balloons)

Ale za to niedziela, niedziela będzie dla nas komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama