Wiadomości, Alert pogodowy! Najpierw upał potem burze gradem - zdjęcie, fotografia

Czeka nas załamanie pogody. Nad województwo podlaskie nadciągają chmury burzowe, z których porządnie lunie deszczem. Możliwe są również opady gradu i wiele wyładowań atmosferycznych. Zanim to jednak nastąpi, mieszkańcy Podlasia muszą przeżyć kilka godzin w afrykańskich upałach.

W godzinach popołudniowych, a najbardziej wieczornych i nocnych, będzie bardzo niespokojnie. Od kilku dni ostrzegali przed załamaniem pogodowym synoptycy, a dziś poinformowało również Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego. Przez większą część dnia dokuczać nam ma upał sięgający nawet do 30 stopni powyżej zera. Później aura ma się zmienić za sprawą frontu burzowego, który nadciąga nad nasz region.

Alert pogodowy zacznie obowiązywać już od godziny 16.00 i dotyczyć ma najpierw południowych powiatów naszego regionu, później fala burzowa przesuwać się będzie na północ i tam alerty ogłoszono od godziny 18.00. Niespokojnie ma być do wtorku, nawet do godziny 7.00 rano. Dopiero wtedy zrobi się nieco chłodniej, ale nadal mogą się utrzymywać przelotne opady deszczu z przejściowymi, krótkotrwałymi burzami. Załamanie pogody czekać nas za to będzie od środy, kiedy słupki rtęci pokażą tylko około 20 stopni ciepła i taka aura utrzymać się ma właściwie do końca tygodnia.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad” – czytamy w komunikacie ostrzegawczym Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego dotyczącym południowych powiatów województwa podlaskiego obejmującym również Miasto Białystok. – „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad” – to część komunikatu ostrzegawczego wydanego dla północnej części regionu, z którego widać, że nawałnica będzie wyraźnie słabła przemieszczając się na północ.

Dziś, jutro i w środę będzie na pewno utrzymywał się niekorzystny biomet. Co oznacza, że w ciągu dnia możemy odczuwać senność, zmęczenie i ogólny spadek energii. Związane jest to ściśle ze zmianą ciśnienia, co najbardziej dotyka zawsze osoby z niższym ciśnieniem tętniczym. Nie potrwa to jednak długo.

Uspokajamy zatem tych wszystkich, którzy mogą myśleć o końcu lata. Lato zdecydowanie jeszcze się nie kończy. Słońce oraz wysokie temperatury wrócą być może w weekend, a na pewno w przyszłym tygodniu. Będzie jeszcze zatem szansa skorzystać z kąpieli słonecznych i wodnych.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: nadesłane przez czytelnika)

Alert pogodowy! Najpierw upał, potem burze z gradem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama