All Stars Jagiellonia zagra w Krakowie

Piłka nożna, Stars Jagiellonia zagra Krakowie - zdjęcie, fotografia
CZE 23
Kraków godz: 09:30

Oldboje Jagiellonii występujący od lat pod nazwą All Stars przyjęli zaproszenie od organizatorów turnieju pod nazwą „Starzy ale jarzy” i w dniu 23 czerwca wystąpią na obiektach Akademii Piłkarskiej 21 w Krakowie.

W turnieju zagrają 4 drużyny, gospodarz, czyli Wisła Kraków, Hutnik Kraków i polonijna drużyna Chicago Eagles, z którą to białostoczanie rywalizowali już kilkakrotnie między innymi dwukrotnie w USA i raz w Białymstoku, kilka lat temu.

Pod Wawel białostoccy weterani futbolu jadą w możliwie najmocniejszym składzie. Nie zabraknie więc na pewno Jacka Chańko, Tomasza Frankowskiego, Marcina Burkharda, Dariusza Czykiera, Mariusza Lisowskiego czy Macieja Kudryckiego.

- Jeśli ktoś nas zaprasza, to staramy się uczestniczyć w takich lub podobnych inicjatywach, czy turniejach. Byliśmy już dwukrotnie na tourne w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku zdobyliśmy Puchar Ameryki drużyn polonijnych w prestiżowym turnieju, który odbył się w Nowym Jorku. Pojedziemy do Krakowa w mocnym składzie i liczymy na zwycięstwo. Ale nie jest to najważniejsze. Fajnie jest się spotkać ze starymi znajomymi z boiska, powspominać dawne czasy przy kuflu poturniejowego piwa – powiedział naszej redakcji założyciel drużyny, Maciej Kudrycki.

Do Krakowa specjalnie na ten mecz przylatuje też doskonale znana białostoczanom drużyna Chicago Eagles.

- Z Jagiellonią mamy porachunki. W ostatnim naszym spotkaniu na boiskach MOSP przegraliśmy sromotnie 6-0 więc taka porażka utkwiła nam mocno w pamięci. Wybieramy się w mocnym składzie z silnym postanowieniem zrewanżowania się Jagiellończykom – przekazał naszemu portalowi Michał Wiśniewski z Chicago, jeden z pomysłodawców i organizatorów turnieju.

Nasi piłkarze wyjadą do Krakowa już za kilka tygodni. Kto może tego dnia kibicować im w mieście polskich królów, niech koniecznie zajrzy na stadion. Rzadko bowiem zdarza się widzieć tyle jagiellońskich sław w jednym miejscu. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z meczu, jaki piłkarze All Stars Jagiellonii rozegrali na boiskach MOSP w lipcu 2014 roku.

(Bernard Tymiński/ Foto: Krzysztof Matka Lewkowicz)

All Stars Jagiellonia zagra w Krakowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama