Gospodarka, Ambasador Gospodarki rekomendowany Zarządowi Województwa Podlaskiego - zdjęcie, fotografia

Podczas drugiego posiedzenia Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości obecnej kadencji jej członkowie bardzo sprawnie poradzili sobie z głównym zadaniem: rekomendacją branży do tytułu Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

- Głos decydujący w tej sprawie będzie miał zarząd województwa, ale ta rekomendacja jest dla nas bardzo istotna – zachęcał do wyboru marszałek Artur Kosicki.

Padły dwie propozycje, jedną z nich rada przedsiębiorców zaakceptowała. Teraz pochyli się nad nią Zarząd Województwa Podlaskiego, ale czy spotka się z akceptacją tego gremium – okaże się dopiero podczas gali Podlaskiej Marki na początku maja br.

Członkowie Rady Przedsiębiorczości podczas posiedzenia wybrali spośród siebie dwóch wiceprzewodniczących: z subregionu łomżyńskiego – przedstawicielem został Grzegorz Rytelewski oraz subregionu bielskiego, którego reprezentantem został Jan Mikołuszko.

- Jeżeli marszałek swoim zarządzeniem zdecyduje o rozszerzeniu składu wiceprzewodniczących o jeszcze jedną osobę, to podpisuje się pod tym obiema rękoma – mówił przewodniczący rady Wojciech Strzałkowski.

Członkowie rady ustalili bowiem, iż trzeci wiceprzewodniczący powinien reprezentować subregion suwalski.

Swoje powołanie do Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości z rąk marszałka otrzymał także Tomasz Kozłowski, nieobecny podczas poprzedniego, pierwszego posiedzenia.

W dyskusji w tzw. „sprawach różnych” marszałek Artur Kosicki przybliżył radzie wstępny plan przygotowań do Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

- W tym roku przyjmujemy tę formułę kongresu jaka jest, choć gdzieś tam marzy się nam połączenie go z targami – mówił i dodał: - Teraz jednak najważniejsze jest powołanie zespołu programowego, który zajmie się merytorycznym przygotowaniem a następnie pozostaną nam już prace organizacyjne.

Zachęcał również do aktywności w trwających już pracach nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego. Za jego namową członkowie rady wybrali spośród siebie cztery osoby, które będą pracować z Departamentem Rozwoju Regionalnego UMWP i na bieżąco otrzymywać aktualne materiały dotyczące prac nad aktualizacją strategii. Są to Andrzej Parafiniuk, Zbigniew Kasprowicz, Tomasz Kozłowski i Adam Ławicki.

Członkowie rady poruszyli także krótko sprawę infrastruktury drogowej w województwie, w szczególności Via Carpatii oraz S19 i jej przebiegu z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej, a także drogi S8 z Białegostoku do Augustowa.

- Byłem i jestem zaangażowany w rozmowy na temat drogi do Augustowa – zapewnił marszałek Kosicki. – Planujemy w przyszłym tygodniu przesłać list do premiera i ministra infrastruktury z wnioskiem, by w planach inwestycyjnych było przewidziane, aby ta droga miała przekrój 2+2.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Ambasador Gospodarki rekomendowany Zarządowi Województwa Podlaskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama