Wiadomości, Arłukowicz mówi Węglowej - zdjęcie, fotografia

Tak dla Węglowej mówi kandydat na prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz wraz z działaczami swojego komitetu. Na białostockiej „Węglówce” miałoby powstać nie tylko centrum Wschodnich Sztuk Walki, które budowane jest z budżetu obywatelskiego, ale ogromne centrum aktywności społecznej dla młodszej części mieszkańców Białegostoku.

Białostocka „Węglówka” to około 9 hektarów gruntów, z nieruchomościami, budynkami, zielenią i częściowo urządzonymi obiektami do rekreacji. Można by było w tym miejscu zrealizować prawdziwe centrum dla aktywności sportowej, wyczynowej i kulturalnej. Taką wizję Węglówki ma Tadeusz Arłukowicz, który chce zagospodarować to miejsce w taki sposób, aby faktycznie służyło mieszkańcom.

- Naszym celem jest to, aby stworzyć rzeczywiście właściwe miejsce do aktywności społecznych i to miejsce będzie stworzone. Natomiast budynek, który jest przy ulicy Św. Rocha, który się nazywa CAS, nazwy nie zmieni. To będzie wtedy Centrum Aktywności Seniorów. Taki mamy plan, przekazać budynek, który jest na ulicy Rocha na aktywność seniorów, osób starszych, które się domagają tego od wielu lat, a pan prezydent lekceważy te prośby. Natomiast prawdziwe Centrum Aktywności Społecznej skierowane do osób działających w organizacjach społecznych, zarówno, jeśli chodzi o kulturę, rekreację wypoczynek i sport, będzie na ulicy Węglowej – powiedział Tadeusz Arłukowicz, kandydat na prezydenta Białegostoku.

Aby stało się to faktem, trzeba przyjąć jak najszybciej plany zagospodarowania przestrzennego, które uchronią to miejsce przed zabudową wielorodzinną lub kolejną galerią handlową. Istniejące plany na całą Węglową mówią o możliwości zlokalizowania w tym miejscu wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Nikt tych planów nie zmienia, choć naokoło zostały zrealizowane inwestycje z budżetu obywatelskiego, kolejne z tego budżetu powstają, a obok znajdują się jeszcze siedziby, przedstawicielstwa lub magazyny różnych firm.

- To jest pewnego rodzaju niebezpieczeństwo. My też jako przedstawiciele organizacji społecznych boimy się. Bo jest taka pewnego rodzaju furtka, żeby wprowadzić tutaj duży handel. A jeśli zostanie stworzony tu duży handel, to miejsce straci nieodwracalnie swój charakter – przekazał Rafał Gólcz, kandydat na radnego z komitetu Białystok na TAK.

Z tego względu powstał dokument, który może podpisać każdy, kto widziałby Węglową, jako przestrzeń do szeroko rozumianej aktywności społecznej. Węglowa jeszcze kilka lat temu tętniła życiem w wielu płaszczyznach. Od kulturalnej, przez sportową po motoryzacyjną. To tu odbywały się pierwsze edycje festiwalu Up To Date, zloty motocyklistów czy moto retro, organizowane były koncerty, zawody w sportach wyczynowych. Dziś stoi praktycznie zapomniane, zostawione samo sobie, choć znajduje się na obrzeżach ścisłego centrum Białegostoku. Jednak o tym, czy i jaką funkcję ma pełnić Węglówka, najpierw zdecydują mieszkańcy.

- My w odróżnieniu od obecnych władz miasta, mamy zasadę taką, aby działania, które podejmujemy, konsultować ze wszystkimi zainteresowanymi. To jest nasza zasada i będziemy się jej trzymać również po wyborach – dodał Tadeusz Arłukowicz, kandydat na prezydenta Białegostoku z komitetu Białystok na TAK.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Arłukowicz mówi Tak dla Węglowej komentarze opinie

  • Etylen - niezalogowany 2018-10-05 10:20:47

    Węglówka działa od lat samodzielnie, bez pomocy takich pacanów i ich złotych obietnic. Przypomniałeś sobie o Węglowej? Paszli won.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama