5°C bezchmurnie

Armia Krajowa kończy 76 lat. Terytorialsi uczczą to wydarzenie

Kiedy: 2018-02-14 , godzina: 12:00

Wiadomości, Armia Krajowa kończy Terytorialsi uczczą wydarzenie - zdjęcie, fotografia

76 lat temu, 14 lutego 1942 roku Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Na pamiątkę tych wydarzeń żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w uroczystości obchodów rocznicy powstania Armii Krajowej, która odbędzie się 14 lutego przed Pomnikiem Żołnierzy AK.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej na Skwerze Armii Krajowej przy ul. Jana Kilińskiego w Białymstoku (vis-à-vis Muzeum Wojska w Białymstoku).

Organizatorem uroczystości upamiętniającej powstanie Armii Krajowej jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Białystok przy współpracy z 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej i 18 Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym.

Armia Krajowa była największą i najlepiej zorganizowaną armią obywatelską w historii Polski. To właśnie jej tradycje dziedziczą Wojska Obrony Terytorialnej. Patronem brygady jest Komendant Okręgu Białostockiego ZWZ-AK-AKO gen. Władysław Liniarski ps. „Mścisław”.

Obchody rozpoczną się od wystawienia posterunku honorowego przez żołnierzy i harcerzy. W uroczystości udział wezmą: przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń kombatanckich, instytucji wojskowych i cywilnych, żołnierze i pracownicy RON, zaproszeni goście.

(BL/ Foto: BI-Foto)

Armia Krajowa kończy 76 lat. Terytorialsi uczczą to wydarzenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl