KOLIZJA 24, wypadło drogi zatrzymało drzewie Ranne osoby - zdjęcie, fotografia

Wtorkowe popołudnie było bardzo pechowe dla kierowcy osobowego Audi, który nie zapanował nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i zatrzymało się na drzewie. Dwie osoby, w tym kierowca, zostały przewiezieni do szpitala. Ruch w pobliżu miejscowości Domuraty na trasie Białystok – Augustów był przez długi czas utrudniony.

To już kolejne groźne zdarzenie drogowe na trasie Białystok – Augustów. Tym razem doszło do niego we wtorek, 24 września, po południu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 8. W momencie zgłoszenia było wiadomo tyle, że kierowca wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia natychmiast ruszyli mundurowi oraz służby ratunkowe.

Na miejscu okazało się, że sprawa wygląda poważnie, ale na szczęście nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. Auto, co widać na zdjęciu powyżej, było kompletnie zniszczone, więc strażacy, którzy także pojawili się na miejscu zdarzenia, musieli rozcinać fragmenty, aby dało się wyciągnąć z niego poszkodowanych. Był nim kierowca Audi oraz podróżująca z nim kobieta.

- DK-8 m. Horodnianka. Zdarzenie drogowe, pojazd osobowy uderzył w drzewo. Droga jest całkowicie zablokowana przez służby ratownicze – przekazał krótko po zgłoszeniu zdarzenia nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. – Są dwie osoby ranne z tego zdarzenia. Kierowca został przewieziony do szpitala w Augustowie, a jadąca z nim pasażerka śmigłowcem przetransportowana została do Suwałk. Objazdy dla samochodów osobowych zorganizowane są lokalnymi drogami. Ciężarowe stoją – dodał.

Około godzinę później od tego komunikatu Policja zaczęła przepuszczać pojazdy, ale ruch wciąż odbywał się wahadłowo. Na miejscu cały czas pracowali mundurowi, którzy musieli czekać, aż rozbity samochód zostanie uprzątnięty. Normalny ruch w miejscu zdarzenia został przywrócony dopiero przed godziną 20.00 we wtorek.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że 25-letni kierowca audi, jadący w kierunku Białegostoku, podczas manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo – poinformował rzecznik Policji.

Dalsze i bardziej szczegółowe ustalenia będą teraz przedmiotem postępowania. My natomiast przypominamy, że w tej chwili, nawet przy ładnej pogodzie, jezdnia może być śliska. Mamy już jesień, która powinna spowodować większą rozwagę za kierownicą. Brawura oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, może skończyć się tragicznie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Audi wypadło z drogi i zatrzymało się na drzewie. Ranne dwie osoby komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama