-4°C bezchmurnie

Balony poszybują w powietrze pod szpitalem UDSK

Kiedy: 2018-02-11 , godzina: 12:00

W najbliższą niedzielę, 11 lutego, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dziecka z Chorobą Nowotworową. To najlepszy moment, by okazać wsparcie dzieciom zmagającym się z trudną codziennością, które przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Już po raz piąty Fundacja „Pomóż Im” tego dnia organizuje niezwykłe wydarzenie.

- W najbliższą niedzielę w samo południe spotkamy się na placu przed Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym, by następnie wypuścić w powietrze setki kolorowych balonów, na których nasi podopieczni umieszczą nazwy swoich chorób. To symbol, który ma pokazać, że choroba, niczym balon z helem może i powinna bezpowrotnie odlecieć – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Dzieci aktualnie przebywające na leczeniu onkologicznym w puszczeniu baloników w powietrze wyręczą fundacyjni wolontariusze oraz ich bliscy. W akcji wezmą  też udział m.in. byli i obecni pacjenci UDSK zmagający się z rakiem oraz pracownicy szpitala.

- Serdecznie zapraszamy również tych białostoczan, którzy nie są w żaden sposób związani z naszą Fundacją ani kliniką. W tym dniu warto pokazać wielką solidarność z tymi doświadczonymi przez życie i choroby dziećmi. Mile widziani będą również spacerowicze. Liczę na to, że w najbliższą niedzielę, w samo południe plac przed szpitalem zapełni się ludźmi dobrej woli. To na ich wsparcie liczymy najbardziej – dodaje prezes Fundacji.

Na uczestników czekać będzie rozgrzewająca czekolada od białostockiej Pijalni Czekolady E. Wedel oraz kawałek ciasta, dzięki uprzejmości Ciastkarni Kryszeń.

(AD)/ Foto: sxc.hu/ baloons)

Balony poszybują w powietrze pod szpitalem UDSK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się