11°C bezchmurnie

Bardzo młode zawodniczki dołączyły do dojlidzkich tenisistek

Sport, Bardzo młode zawodniczki dołączyły dojlidzkich tenisistek - zdjęcie, fotografia

Drużyna 1 ligi kobiet przystąpi do sezonu 2018/2019 z dwoma istotnymi zmianami. Do składu dołączyły dwie zdolne 16-latki – Alicja Gasz, która przeprowadza się do Białegostoku z Mysłowic i medalistka ME Białorusinka – Daria Kisiel. Druga zmiana to oczywiście nazwa drużyny. Przypominamy, że drużyna dziewczyn występująca w 1 lidze kobiet od nowego sezonu nosi nazwę Optima Polska Dojlidy Białystok.

Z kilkoma zmianami do rozgrywek I ligi kobiet przystąpią Dojlidy Białystok, które w poprzednim sezonie zajęły czwarte miejsce.

- Już w minionych rozgrywkach mieliśmy młody skład, a teraz jest on jeszcze młodszy. Do Niemiec przenosi się Sandra Kozioł, która jednak w krajowych występach indywidualnych nadal będzie reprezentować Dojlidy. W lidze nie będzie też już u nas grała także doświadczona Białorusinka Irina Lorczanka – informuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

W Białymstoku powitamy za to rodaczkę Lorczanki - niespełna 16-letnią Darię Kisiel.

- To bardzo zdolna zawodniczka, ubiegłoroczna medalistka mistrzostw Europy kadetek. W tym roku udanie zadebiutowała w juniorkach, dochodząc na mistrzostwach Starego Kontynentu do 1/16 finału. Do tego nie będzie kłopotów z aklimatyzacją w drużynie, gdyż Daria dobrze zna nasze tenisistki, bo przyjeżdżała do nas na obozy – mówi Piotr Anchim.

Obok Darii Kisiel, do Dojlid przychodzi też z Mysłowic kolejna 16-latka – Alicja Gasz. Z trzonu zespołu z minionego sezonu nadal bardzo wiele zależeć będzie od Kamili Gryko, Julii Jackowskiej, Weroniki Mielnickiej i Michaliny Górskiej. W kadrze Dojlid są także: Karolina Budenas, Julia Filipowicz i Weronika Gasz.

- Mam nadzieję, że wypadniemy przynajmniej równie dobrze, jak w poprzednim sezonie. Najważniejsze jednak, by nasze młode tenisistki czyniły stałe postępy i na to liczymy najbardziej – zaznacza menadżer naszego klubu.

Pierwszy mecz nasz białostocki, żeński zespół rozegra 8 września – na wyjeździe z Jedynką Łódź. Natomiast już tydzień później do Białegostoku przyjedzie Noteć Inoworocław.

(Źródło: UKS Dojlidy/ oprac. Cezarion/ Foto: Robert Kruk)


Bardzo młode zawodniczki dołączyły do dojlidzkich tenisistek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl