Motoryzacja, Benzyna diesel górę - zdjęcie, fotografia

Przedostatni tydzień listopada nie przyniósł zmian w cenach benzyny. Drożały za to takie paliwa, jak olej napędowy i autogaz. Z najświeższych prognoz wynika, że w najbliższych dniach kierowcy powinni się spodziewać stabilizacji cenowej. LPG i ON mogą jeszcze drożeć, ale mają być to zmiany niewielkie, kosmetyczne. Na razie sytuacja na rynkach międzynarodowych nie zwiastuje, by początek grudnia miał przynieść jakieś niemiłe niespodzianki dla zmotoryzowanych.

Jak wskazują eksperci BM Reflex, firmy monitorującej rynek paliw, od kilku tygodni ceny benzyny na niemal wszystkich stacjach pozostają bez zmian. Te są natomiast w przypadku diesla i autogazu i - podobnie jak w dwóch poprzednich tygodniach - mowa niestety o podwyżkach. W minionym tygodniu diesel drożał średnio o 4 grosze na litrze, a LPG - 8 groszy. Efektem tych zmian są wyższe ceny oleju napędowego w stosunku do cen benzyny bezołowiowej 95 o 9 groszy na litrze. Przed rokiem ON był droższy od PB 95 aż o 24 grosze na litrze.

Według danych zebranych przez BM Reflex, obecnie ceny paliw kształtują się następująco: dla benzyny bezołowiowej 95 - 4,92 zł/l, bezołowiowej 98 - 5,42 zł/l, oleju napędowego - 5,01 zł/l, a autogazu 2,15 zł/l.

Ale w porównaniu do cen sprzed roku wciąż płacimy mniej. Ceny benzyn są niższe o 13, oleju napędowego o 28 i autogazu o 38 groszy na litrze - wyjaśnia Urszula Cieślak. - Na podstawie analizy cen na rynku hurtowym możemy się spodziewać dalszej stabilizacji cen na stacjach, a jeśli chodzi o ceny detaliczne diesla i autogazu, podwyżki mogą być kontynuowane, ale w nieco mniejszej skali.

Zdaniem analityków e-petrol.pl między 25 listopada a 1 grudnia cena benzyny 98-oktanowej znajdzie się w przedziale 5,17 - 5,28 zł/l. Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, Grzegorz Maziak z e-petrol.pl przewiduje średni poziom cen w zakresie 4,88 - 4,99 zł/l. Cena dla paliwa dieslowskiego wyniesie natomiast 4,97 - 5,08 zł/l. Najwyraźniejsza zmiana "na plus" dotyczyć będzie LPG, które może kosztować między 2,11 a 2,17 zł/l.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

Benzyna stoi, LPG i diesel w górę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama