Bezpłatne kursy dla młodych programistów w Białymstoku. SoftServe Academy ma nowych absolwentów

Wiadomości, Bezpłatne kursy młodych programistów Białymstoku SoftServe Academy nowych absolwentów - zdjęcie, fotografia

Właśnie zakończyła się druga edycja bezpłatnych kursów dla młodych programistów SoftServ eAcademy to projekt edukacyjny skierowany do studentów oraz osób rozpoczynających swoją karierę w branży IT. Podczas trzymiesięcznego kursu uczestnicy pracowali nad budową aplikacji w technologii .NET oraz przy użyciu platformy Sitecore.

Technologia .NET przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Wykorzystując j, możemy zaprojektować dowolną aplikację mobilną czy webową. To sprawia, że zainteresowanie nauką tej technologii wzrasta - mówi Paweł Halicki, mentor SoftServe Academy.

Sitecore z kolei, to platforma, która umożliwia stałe monitorowanie zachowań klientów na stronie internetowej firmy, co znacząco ułatwia personalizowanie oferty. Takie działania mocno wspierają marketing i sprzedaż - wyjaśnia Robert Dębowski, Sitecore ekspert w SoftServe Academy.

SoftServe Academy to projekt ogólnopolski, realizowany przez firmę SoftServe Poland. Obecnie kursy odbywają się w trzech lokalizacjach - we Wrocławiu, Gliwicach oraz Białymstoku. Kursy są bezpłatne, a grupy szkoleniowe liczą maksymalnie osiem osób, co sprzyja indywidualnej i efektywnej pracy ze studentami. Od momentu rozpoczęcia projektu, w grudniu ubiegłego roku, zrealizowanych zostało sześć kursów, z takich obszarów jak Front-End, DevOps, .NET oraz Python.

Dostrzegamy ogromny potencjał wśród studentów i młodych programistów, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową w obszarze IT. SoftServe Academy to przede wszystkim zajęcia praktyczne, które umożliwiają uczestnikom zapoznanie się z prawdziwą pracą projektową. To ułatwi im w przyszłości start zawodowy w tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży - zapewnia Paweł Łopatka, dyrektor zarządzający SoftServe Poland.

Najlepsi absolwenci SoftServe Academy otrzymują propozycję stażu w firmie.

Mój udział w kursie zaowocował pracą w wymarzonym zawodzie. Uważam, że powinno tworzyć się więcej inicjatyw, które umożliwiają młodym programistom zebranie doświadczenia, a tym samym stawianie swoich pierwszych kroków w branży IT - stwierdza Przemysław Baj, absolwent kursu Front-End w Białymstoku.

7 października zajęcia rozpoczęła kolejna grupa. Jej uczestnicy będą uczyć się programowania w języku Python.

SoftServe to międzynarodowa firma IT, w Białymstoku obecna od 2017 roku. Specjalizuje się w usługach doradczych w zakresie rozwoju oprogramowania w obszarze Big Data, IoT, Cloud, DevOps, e-commerce, bezpieczeństwa informatycznego oraz experience design. Pierwsze biuro SoftServe w Polsce zostało otwarte w 2014 roku we Wrocławiu. Obecnie firma zatrudnia niemal 400 osób w pięciu lokalizacjach - we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie, Poznaniu i Białymstoku.

(PW / Foto: mat. pras.)

Reklama

Bezpłatne kursy dla młodych programistów w Białymstoku. SoftServe Academy ma nowych absolwentów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama