4°C bezchmurnie

Białostoccy uczniowie dobrze spisali się w konkursie plastycznym

Wiadomości, Białostoccy uczniowie dobrze spisali konkursie plastycznym - zdjęcie, fotografia

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 w Białymstoku reprezentowali nasze miasto w międzynarodowej rywalizacji plastyczno-językowej z cyklu „Primary School Art Competition – EA CoR”. Laureaci tego konkursu otrzymali dziś upominki od prezydenta miasta. W czwartej edycji udział wzięły dzieci z siedmiu państw Unii Europejskiej.

W poniedziałek, 14 maja, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył laureatom ze SP nr 37 nagrody za udział w konkursie plastyczno-językowym skierowanym do szkół podstawowych z siedmiu europejskich państw. Pierwsze miejsce w Białymstoku zajęła Andżelika Chodziutko, drugie – Michał Burzyński, a na trzecim uplasował się Adam Krasowski.

Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach międzynarodowych. Zależy nam na tym, by mogli doskonalić swoje talenty i pasje, i staramy się im w tym pomóc, zapewniając odpowiednie warunki do rozwoju – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W trakcie uroczystości dzieci zaśpiewały „Odę do Radości” oraz wykonały specjalny program artystyczny. Uczniowie przygotowali też stoiska prezentujące państwa członkowskie Unii Europejskiej. Prezydent podziękował im za zaangażowanie i udział w konkursie oraz opowiedział o swojej społecznej pracy na rzecz rozwoju regionów, a także o reprezentacji Białegostoku w Europejskim Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

Konkurs plastyczno-językowy Primary School Art Competition 2017 „My region, my Dreams” był skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. W swoich pracach plastycznych dzieci przedstawiały wizję regionu, w którym wszyscy mieszkańcy są szczęśliwi i żyją „jak w bajce”. Następnie opisywały (w języku angielskim) swój wymarzony region. Wszystkie konkursowe prace zostały zaprezentowane na wystawie w Brukseli. Konkurs na poziomie UE zorganizowało European Alliance Group at the Committee of the Regions – Przymierze Europejskie.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)


Białostoccy uczniowie dobrze spisali się w konkursie plastycznym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl