-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Białostocka firma dba o zdrowie swoich pracowników

Lokalny biznes, Białostocka firma zdrowie swoich pracowników - zdjęcie, fotografia

Wszyscy pracownicy – zatrudnieni zarówno w białostockich fabrykach firmy, jak i w terenowych placówkach mogli skorzystać z pakietów kompleksowych badań profilaktycznych. Prócz markerów nowotworów, najczęściej dotykających mężczyzn i kobiety, pakiet badań obejmował też poziom żelaza, cholesterolu, hormonów i pełną morfologię. Taką profilaktyką objęła swoich pracowników spółka KAN.

- To dość drogie badania i nie każdy pozwoli sobie na taki wydatek, dlatego postanowiliśmy je sfinansować – mówi Jan Kaczan, wiceprezes KAN. – Jeśli dzięki temu można uratować życie lub zdrowie chociażby jednego pracownika, to naprawdę warto. Poza tym takie działania przyczyniają się nie tylko do lepszej ochrony zdrowia pracowników, ale też do zwiększenia ich satysfakcji z pracy.

Pracownicy mieli do wyboru dwa grudniowe terminy, podczas których laboratoryjne pielęgniarki w miejscu pracy pobierały krew do badań. Również odbiór wyników, w zamkniętej kopercie, odbywał się na terenie firmy.

Z grudniowych badań skorzystało 98 proc. pracowników firmy, zatrudniającej ok. 500 osób.

Spółka od wielu lat prowadzi działania związane z profilaktyką zdrowotną sowich pracowników w ramach programu „W KAN razem dbamy o zdrowie”. W poprzednich latach zostali oni poddani m.in. badaniom na obecność przeciwciał anty HCV, a „mobilni” pracownicy firmy przeszli badania określające grupę krwi i umożliwiające wyrobienie Krew-Karty.

Jeszcze wcześniej firma organizowała też akcję pod hasłem „Zdrowi przy biurku” i szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Białostocka firma dba o zdrowie swoich pracowników komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl