-0°C bezchmurnie

Białostocka Platforma prosi o 1 procent dla Białegostoku

Wiadomości, Białostocka Platforma prosi procent Białegostoku - zdjęcie, fotografia

Jak co roku, tak samo i teraz, pojawiają się apele o pozostawienie jednego procenta białostockim organizacjom pozarządowym. Właśnie rozpoczął się okres rozliczeń z fiskusem, więc mieszkańcy powinni pamiętać, że można wesprzeć działania organizacji pożytku publicznego z naszego miasta.

Pierwsza z akcją ruszyła Platforma Obywatelska. Kilka dni temu politycy tej formacji przekonywali, że warto jest zostawić jeden procent z podatków dla wybranej organizacji pozarządowej, która działa na rzecz mieszkańców i pomaga im w różnych sprawach w naszym mieście. Procedura zostawiania jednego procenta jest chyba najmniej skomplikowaną, więc tym bardziej warto z takiej możliwości skorzystać, bo dzięki temu, organizacje mogą jeszcze skuteczniej wspierać mieszkańców Białegostoku w tych obszarach, w których nie są w stanie poradzić sobie sami.

- Ten mechanizm (1 procenta – dop. red.) daje możliwość wyboru każdemu człowiekowi, każdemu zarabiającemu, na co idą jego podatki. To jest tak, że mamy swoje pieniądze, możemy je oddać urzędnikom, to oni zdecydują do kogo one trafią, albo możemy zrobić to sami. Uważam, że każdy z nas, jeżeli już zarabia pieniądze i płaci podatki i mamy taką możliwość, aby samemu je przeznaczyć dla osób potrzebujących i sami możemy coś z nimi zrobić, to trzeba to zrobić – powiedział radny PO, Marek Chojnowski.

- To jest okazja, aby każdy mieszkaniec Białegostoku mógł się przyczynić do działalności charytatywnej w bardzo prostu sposób. I chcemy zachęcić wszystkich białostoczan, żeby przede wszystkim odpisywali ten jeden procent i żeby przekazywali go na organizacje białostockie – wyjaśniał z kolei radny Tomasz Janczyło z Platformy Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska przygotowała wykaz, w którym znajduje się baza organizacji pożytku publicznego z Białegostoku. Tym organizacjom można odpisać jeden procent z naszych podatków. Radni zapowiedzieli, że będą promować ten wykaz i zachęcać mieszkańców naszego miasta do podzielenia się jednym procentem do końca okresu rozliczeniowego z fiskusem.

Organizacje pozarządowe realizują różne zadania. Od edukacyjnych, poprzez pomoc osobom starszym lub niepełnosprawnym, organizują wydarzenia kulturalne, wspierają aktywność fizyczną, pozyskują partnerów do większych projektów, z których korzystają niekiedy całe rodziny. Radni Platformy Obywatelskiej zachęcają mieszkańców Białegostoku do tego, aby – podobnie jak radni tej formacji – stali się lokalnymi patriotami i wspierali lokalnych działaczy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z Facebooka)


Białostocka Platforma prosi o 1 procent dla Białegostoku komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 23:46:44

  Jeszcze PO nie prosi o datki na własne konto jak N.? Ostatnie zapamiętane słowa Pana dyrektora szpitala M.Ch. na prośbę o zadośćuczynienie za utratę zdrowia wskutek zaniedbania leczenia : a skąd ja mam dać? Z własnej kieszeni? Nie...najlepiej z pieniędzy podatnika. A wystarczyło przeprosić.

 • gość 2018-02-14 06:10:07

  Zrzuta na ,,biednego Tadzia" ???????

 • gość 2018-02-14 10:02:44

  Litości. 1% można przekazać na osoby potrzebujące. Teraz PO po 2 latach niebytu przypomniało sobie o najsłabszych. Lepiej już nić nie róbcie.

 • gość 2018-02-14 10:04:27

  Litości. 1% można przekazać na osoby potrzebujące. Teraz PO po 2 latach niebytu przypomniało sobie o najsłabszych. Lepiej już nić nie róbcie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl