11°C pochmurno z przejaśnieniami

Białostocki Mechaniak tym razem nie był najlepszy, zwyciężyła firma z Ełku [NASZ PATRONAT]

Sport, Białostocki Mechaniak razem najlepszy zwyciężyła firma Ełku [NASZ PATRONAT] - zdjęcie, fotografia

Świetna inicjatywa, doskonała organizacja, chcemy więcej - tak mówili uczestnicy Turnieju Piłkarskiego Futsalu o Puchar Klastra Obróbki Metali Metalklaster CUP 2018. To już kolejna impreza tego typu, która prawdopodobnie będzie odbywała się cyklicznie. Wzięli w niej udział partnerzy strategiczni i firmy zrzeszone w KOM. Na co dzień często konkurują ze sobą w biznesie, ale kiedy potrzeba - potrafią też współpracować. Zawody były zatem okazją do głębszej integracji, spędzenia wspólnie czasu i zdrowej, sportowej rywalizacji.

Pierwszy raz rozgrywki zorganizowane zostały w listopadzie ubiegłego roku z okazji obchodów 10-lecia KOM. Wtedy o zwycięstwo walczyło 12 zespołów. Tym razem było ich dziewięć: Alex, Budrad, Lohr Polska (Polinvest), Stal-Montaż, ChM, Promotech, PORTA, "Mechaniak", UwB. Zgłosiło się co prawda więcej, ale z różnych przyczyn musiały się wycofać.

- Impreza rośnie, zainteresowanie nią jest duże, firmy dopytują już o przybliżony termin kolejnej edycji, pojawili się sponsorzy (Technology Applied i Rycar - red.) - powiedział nam Sebastian Rynkiewicz, koordynator KOM.

Uczestnicy, z którymi rozmawialiśmy, pozytywnie oceniali to wydarzenie pod kątem zabawy. Na co dzień nie mają okazji, by się spotkać i poznać. Z kolei szefowie przedsiębiorstw podkreślali również, że był to sposób na poznanie działalności innych podmiotów poprzez wiele rozmów w przerwach między meczami, co może w przyszłości przełożyć się na zacieśnianie kooperacji w różnych obszarach.

- Nie jesteśmy członkiem Klastra Obróbki Metali, ale rozważamy przystąpienie do tej organizacji w przyszłości. Postanowiliśmy wesprzeć turniej jako partner i sponsor nagród, ponieważ bardzo lubimy piłkę nożną. Ponadto chcieliśmy bliżej poznać sam klaster, jak i firmy w nim zrzeszone - wyjaśnił Radosław Bańkowski z białostockiej firmy motoryzacyjnej Rycar.

Poziom wiosennych zawodów był wyższy niż poprzednich, co było widać już od pierwszych minut. Drużyny zostały podzielone podczas losowania na trzy grupy, grały systemem każdy z każdym - dwie połowy po osiem minut przerywanego czasu gry. W fazie finałowej nie znalazły się Alex, Promotech i ChM, które w listopadzie 2017 zajęły odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce.

Następnie zwycięzcy grup - Porta KMI (na zdjęciu), Team UwB, Mechaniak (ubiegłoroczny triumfator) - zagrali ze sobą. I w tej kolejności, co wymieniliśmy, zespoły uplasowały się na koniec.

Portal Dzień Dobry Białystok objął patronat medialny nad turniejem. Jeszcze do niego wrócimy, publikując relację zdjęciową.

(Piotr Walczak)


Białostocki Mechaniak tym razem nie był najlepszy, zwyciężyła firma z Ełku [NASZ PATRONAT] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl