18°C całkowite zachmurzenie

Białostocki Salon Maturzystów 2017 - już 14 września w kampusie UwB

Kiedy: 2017-09-14 , godzina: 09:00

Styl życia, Białostocki Salon Maturzystów września kampusie - zdjęcie, fotografia

Będą stoiska i prezentacje szkół wyższych, prelekcje dotyczące przyszłorocznych egzaminów dojrzałości, a także porady dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych i ścieżki dalszej edukacji. To wszystko 14 września od godz. 9 do 15 w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. To właśnie tu odbędzie się organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy tegoroczny Białostocki Salon Maturzystów.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą liczyć na mnóstwo przydatnych informacji. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przygotowała prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać też będą trzy największe uczelnie z Białegostoku - Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - a także z Lublina, Krakowa i Warszawy. Na stoiskach będzie można poznać ich ofertę, zapytać o szczegóły dotyczące rekrutacji czy warunki studiowania.

Wstęp na Salon jest wolny. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza "Informatora dla Maturzystów 2018".

Białostocki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło łącznie blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Białymstoku odwiedziło w ubiegłym roku około sześciu tysięcy maturzystów.

Białostocki Salon Maturzystów to największe targi edukacyjne w regionie. W kampusie Uniwersytetu w Białymstoku będzie gościł po raz drugi.

(PW / Foto: UwB)

Białostocki Salon Maturzystów 2017 - już 14 września w kampusie UwB komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl