Białostockie ślady I wojny światowej

Kultura, Białostockie ślady wojny światowej - zdjęcie, fotografiaMuzeum Wojska w Białymstoku zaprasza 28 lipca o godzinie 11.00 na wycieczkę zabytkowym autobusem „Ogórkiem”, podczas której uczestnicy odwiedzą najważniejsze miejsca związane z I wojną światową oraz wojną polsko-bolszewicką z 1920 roku.

We wtorkowe przedpołudnie (28.07.) przewodnicy Muzeum Wojska, zabiorą na wyprawę zabytkowym autobusem, każdego kto interesuje się historią naszego miasta w okresie Wielkiej Wojny. Trasa przebiegać będzie między innymi koło siedziby Radia Białystok. To tam na początku I wojny znajdował się mały rosyjski cmentarz, gdzie chowano poległych żołnierzy.

Po zajęciu miasta przez niemiecką armię w 1915 roku okupanci zaczęli tam chować swoich zmarłych. Jednym z punktów na trasie wycieczki będzie też ul. Romualda Traugutta. Była ona świadkiem tego, jak w Białymstoku powstawały koszary dla Kazańskiego Pułku Piechoty. Następnie stacjonował tam 42. pułk piechoty, który na stałe zapisał się w historii naszego miasta.

Zbiórka uczestników: 28 lipca (wtorek) o godzinie 11.00 przed wejściem do Muzeum Wojska w Białymstoku przy ul. J. Kilińskiego 7. Udział w wycieczce będzie bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mwb.com.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Białostockie ślady I wojny światowej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama