Polityka, Białostoczanie skonsultowali nadanie honorowego obywatelstwa Pawła Adamowicza - zdjęcie, fotografia

Jakby ktoś do tej pory nie wiedział, to właśnie się dowie, że pomysł nadania honorowego obywatelstwa zmarłemu tragicznie Pawłowi Adamowiczowi był najbardziej skonsultowanym z mieszkańcami projektem uchwały w ostatnich latach. Tak uważa Przewodniczący Rady Miasta, który przekazał to publicznie z mównicy podczas posiedzenia Rady Miasta.

Debatę odnośnie nadania Honorowego Obywatelstwa tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska, szczegółowo opiszemy jutro. W tym miejscu poinformujemy natomiast o jednym z wątków, który się w debacie pojawił. Mianowicie taki, że projekt i pomysł z nadaniem zmarłemu politykowi takiego tytułu, był skonsultowany z mieszkańcami i to bardzo mocno, co skutkowało przyjęciem uchwały, która wypełniła wolę mieszkańców naszego miasta. Tak przynajmniej tłumaczył z mównicy radny i jednocześnie Przewodniczący Rady Miasta – Łukasz Prokorym.

Radni przyjęli uchwałę, która przyznała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku Pawłowi Adamowiczowi, nieżyjącemu prezydentowi Gdańska. Uchwała została przyjęta wyłącznie głosami radnych POKO, którzy grzecznie, niemal jak na rozkaz, podnieśli ręce za tym projektem uchwały. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości był temu pomysłowi przeciwny i głosował również w całości, przeciwko nadawaniu nieżyjącemu politykowi honorowego obywatelstwa.

- Uważamy pomysł nadania śp. Pawłowi Adamowiczowi honorowego obywatelstwa Białegostoku za nieprzemyślany projekt polityczny, ukierunkowany na uzyskanie doraźnych politycznych korzyści w roku wyborczym, a być może również powodowany wyrzutami sumienia polityków Platformy Obywatelskiej, którzy odmówili śp. Pawłowi Adamowiczowi poparcia w ostatnich wyborach samorządowych, wystawiając innego kandydata. Pomysł ten nie został w żaden sposób skonsultowany z mieszkańcami Białegostoku, którzy w mediach sprzeciwiają się wyróżnianiu w ten sposób osoby nie związanej z naszym miastem i w dodatku w tak ekspresowym trybie – powiedział z mównicy radny PiS Paweł Myszkowski, który w imieniu całego klubu radnych argumentował brak potrzeby honorowania Pawła Adamowicza takim specjalnym wyróżnieniem.

- My, jako radni Koalicji Obywatelskiej spotykamy się tygodniowo z kilkunastoma mieszkańcami Białegostoku. Platforma Obywatelska ma dyżury w swojej siedzibie, Forum Mniejszości Podlasia ma dyżury w swojej siedzibie, spotykamy się też w urzędzie miasta i rozmawiamy z białostoczanami. Chcę panu powiedzieć, że jedyne głosy sprzeciwu, jakie słyszeliśmy, to te takie marudzenie, które tu przed chwilą usłyszeliśmy. Bo moim zdaniem to nawet nie są głosy sprzeciwu, tylko takie ludzkie marudzenie. Nie jest to decyzja polityczna, ani pod względem emocji podejmowana, ponieważ gdyby tak było, to taką decyzję byśmy od razu podjęli w styczniu. Jednak czekaliśmy wiele miesięcy, aby białostoczanie mogli porozmawiać i była o tym debata w Centrum Aktywności Społecznej, więc nie przypominam sobie bardziej przedyskutowanego pomysłu w naszym samorządzie w ostatnich latach – przekazał w odpowiedzi do radnego Myszkowskiego Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym.

Kto i kiedy organizował konsultacje w Centrum Aktywności Społecznej w sprawie nadania honorowego obywatelstwa Pawłowi Adamowiczowi – nie wiadomo. Ile osób rzeczywiście wzięło udział w tych konsultacjach społecznych – nie wiadomo. Gdzie jest protokół z przeprowadzenia konsultacji społecznych – nie wiadomo. Jakim cudem mieszkańcy Białegostoku poparli, a wręcz chcieli, aby zmarły tragicznie Paweł Adamowicz był honorowym obywatelem naszego miasta – też nie wiadomo. Ale najwyraźniej zaczyna być wiadomo, że u niektórych radnych albo rozpoczęło się zaklinanie rzeczywistości, albo urojenia.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BL)

Białostoczanie skonsultowali nadanie honorowego obywatelstwa dla Pawła Adamowicza komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-20 15:28:19

  To jakieś zaklinanie rzeczywistości albo urojenia. Kto i kiedy organizował konsultacje z mieszkańcami. Większość komentarzy z Internetu było przeciw nadaniu tego tytułu zmarłemu prezydentowi Gdańska. Ratusz chciał to i nadał. Wypadałoby sobie buzi normalnymi mieszkańcami nie wycierac bo jesteśmy ludźmi a nie scierami. Szkoda że panowie z Ratusza nie myślą że nie są tam na wieczność. I mieszkańcy mogą przy następnych wyborach pamiętać . To że oni cierpią na pomrocznosc jasną nie oznacza że my też.

 • gość 2019-05-20 15:55:28

  No ale sobie wybrali , łapówkarza i kombinatora na czlowieka roku czy Białystok nie ma swoich zasłużonych uczciwych ludzi by im narzucać przestępców na taka rolę ?Wstyd i hańba

 • gość 2019-05-20 16:03:54

  Pnie przewodniczący Prokorym. To juz nie sa żarty z mieszkańców. To kpina.

 • gość 2019-05-20 16:53:48

  A ja myślę ,że skoro radni nie maja poważniejszych spraw to należało by może wywalić kilku z tych jełopów . Wiem ,wiem demokracja i jedyne co możemy to powiedzieć co myślimy o tych błaznach.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-20 16:59:54

  Kpina i hańba!!Jak tak można zekpic z mieszkańców....w ogóle kto na Truskolaskiego głosował??przecież to PO złodzieje i kłamcy!!!

 • gość 2019-05-21 09:43:13

  Wybraliście Po-rozum- i-mienie z Tadziem na czele, to macie

 • gość 2019-05-23 07:23:10

  Przygłupów nie brakuje

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 08:57:39

  Niech nadadzą mu tytuł generalissimusa. Jeden tylko miał taki tytuł to on będzie drugi.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 08:58:10

  Niech nadadzą mu tytuł generalissimusa. Jeden tylko miał taki tytuł to on będzie drugi.

 • Gośćzbigniew - niezalogowany 2019-05-24 16:33:10

  Drodzy mieszkańcy pięknego miasta wybraliście to macie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama