Białostoczanie znowu mogą liczyć na świeże ryby z kołobrzeskiego kutra

Wiadomości, Białostoczanie znowu mogą liczyć świeże kołobrzeskiego kutra - zdjęcie, fotografia

Po wakacyjnej przerwie do stolicy województwa podlaskiego wracają dostawy ryb świeżych, wędzonych oraz przetworów własnych firmy Rybna Kraina z Kołobrzegu. Jej właścicielka Katarzyna Smolińska zapewnia, że tak jak do tej pory, odbiorcy mogą liczyć na produkty wysokiej jakości, które dostarczane będą do Białegostoku co miesiąc.

Na wstępie podkreślmy, że chętni na zakupy powinni kontaktować się Rybną Krainą za pośrednictwem jej strony internetowej (www.rybna-kraina.pl) bądź też dzwoniąc pod nr tel. 784 369 727.

Wielu mieszkańców Białegostoku przekonało się do ryb oferowanych przez kołobrzeską firmę. Dostarczane są one od ponad roku i w tym czasie - jak przyznaje sama Katarzyna Smolińska - miasto to stało się najlepszym punktem na mapie Polski. Mieszkańcy zasmakowali i w rybach świeżych, i wędzonych, przygotowywanych przez sprawdzone wędzarnie.

- Czasem niektórych nieprzekonanych jeszcze do naszej oferty klientów dziwi, jak to możliwe, że przywozimy świeże ryby. Otóż mój ojciec jest armatorem, stąd po połowie odbieramy je w porcie prosto z kutra, wkładamy do pojemników wyłożonych lodem, a te pakujemy do samochodu chłodni, gdzie panuje temperatura zera stopni Celsjusza. I ruszamy w trasę. Wszystko bez pośredników jak hurtownie czy sklepy, gdzie droga do ostatecznego odbiorcy znacznie się wydłuża. No i nie sprzedajemy ryb mrożonych, posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia, badania i certyfikaty - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 1 września, do godziny 20. Odbiór będzie miał miejsce między 8 a 10 września, co zależne jest od pogody i sytuacji panującej na morzu.

- Obecnie polecamy dorsza, który po okresie tarła podrósł i flądrę, która tak samo jest już ładna, gruba po okresie tarłowym, jak i zawsze łososia oraz szprotki - zachęca pani Katarzyna.

Z ryb wędzonych właścicielka Rybnej Krainy zachwala łososia w każdej postaci - wędzonego na zimno i na gorąco - oraz rolmopsy śledziowe i morelowe. Z tym że wybór jest szerszy, bo w ofercie są też choćby dorsz wędzony, szprotki, makrela.

- Ryby wędzone są w sposób naturalny, w procesie poddania ich działaniu dymu otrzymanego ze spalania drewna - tłumaczy Katarzyna Smolińska.

Zapowiada, że do końca tego roku dostawy będą odbywały się regularnie, zawsze między 7 a 12 każdego miesiąca. Ustalone punkty odbioru to parking przy ulicy Legionowej - w miejscu gdzie niegdyś znajdował się market ABC (w godz. 14.25 - 15.15).
Druga lokalizacja to parking koło kościoła przy ulicy ul. Ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego (w godz. 15.40 - 16.10).

(Piotr Walczak)

Białostoczanie znowu mogą liczyć na świeże ryby z kołobrzeskiego kutra komentarze opinie

  • the observer - niezalogowany 2018-08-29 23:14:30

    Coś o ' jakości ' tych ryb coś trochę wiem od dobrej znajomej z Wybrzeża.... Dziękuję za ryby z uszkodzonym cialem przez substancje chemiczne /przeważnie gazy bojowe/ wywalone po II WŚ do Bałtyku... Najczęstszy tekst rozmowy pomiędzy sprzedawcą ryb a kupujacym: 'A te ryby to z tej nocy'? ' a sprzedający odpowiada' Ależ oczywiście! ' mając na myśli zakup ryb o 4:00 w Makro....

  • GośćRybak - niezalogowany 2019-12-02 01:29:22

    Masakra poławiac ryby w okresie tarła później zdziwienie ze ryb nie ma

  • Wędkarz - niezalogowany 2019-12-02 01:32:39

    Masakra polawiac ryby w okresie tarła później płacz bo nie ma ryb w Bałtyku

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama