Białystok ma pełnomocnika rowerowego. To urzędnik z Zarządu Dróg Miejskich

Wiadomości, Białystok pełnomocnika rowerowego urzędnik Zarządu Dróg Miejskich - zdjęcie, fotografia

W miniony czwartek, 3 października, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powołał pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej. Został nim Łukasz Wróbel, pracownik Zarządu Dróg Miejskich w białostockim Urzędzie Miejskim.

Pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury rowerowej będzie zajmował się koordynacją wszystkich działań związanych z rozwojem komunikacji rowerowej w naszym mieście. Do jego zadań będzie należało m.in. opracowywanie wytycznych i zasad projektowania, wykonania i użytkowania infrastruktury rowerowej, kontrola znaków drogowych oraz opracowywanie zmian w oznakowaniu w odpowiedzi na zgłaszane wnioski.

Pełnomocnik będzie również opiniował dokumentację i projekty inwestycji drogowych. Będzie też pracował nad poprawą organizacji ruchu rowerowego i jego bezpieczeństwa. Co roku, do 15 stycznia, pełnomocnik będzie przekazywał prezydentowi miasta kompleksowe informacje o wynikach swojej działalności w poprzednim roku.

W Białymstoku znajduje się obecnie ponad 140 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz 660 stojaków. Zależy nam na tym, aby rowerzyści mieli jak najlepsze warunki do poruszania się po mieście i czuli się bezpiecznie. To będzie należało do głównych zadań pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Mieszkańcy, którzy będą mieli pytania lub uwagi dotyczące sieci dróg rowerowych w mieście mogą kontaktować się z Łukaszem Wróblem osobiście w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11 (Referat rozwoju i inżynierii ruchu, pok. 218), e-mailowo ([email protected]) i telefonicznie (85 879 72 63).

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Białystok ma pełnomocnika rowerowego. To urzędnik z Zarządu Dróg Miejskich komentarze opinie

  • gość 2019-10-07 10:29:31

    proszę o dużo większą ilość profilowanych kierownic. Mówicie o wygodzie i bezpieczeństwie - to jest podstawą profilaktyki kręgosłupa. Wyczynowcy mają własne ścigacze.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama