Wiadomości, Białystok poleca wakacje - zdjęcie, fotografia

Wakacje to czas odpoczynku i zwiedzania. Turyści, którzy zdecydują się w sezonie letnim na przyjazd do naszego miasta, mogą skorzystać z wielu atrakcji. Na wszystkie pytania o to, co można latem robić w Białymstoku, odpowiedzą pracownicy Multimedialnego Centrum Informacji Turystycznej przy ul. J. Kilińskiego.

Wszyscy odwiedzający w wakacje nasze miasto uzyskają przydatne informacje w Multimedialnym Centrum Informacji, czynnym codziennie w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich w godz. 10.00-18.00. Przy okazji wizyty w tym miejscu warto też obejrzeć zabytkowy zegar w bramie. Ta atrakcja jest dostępna we wszystkie weekendy i dni świąteczne.

Ciekawym sposobem na zwiedzanie naszego miasta są przejażdżki zabytkowymi autobusami, podczas których przewodnicy turystyczni opowiadają pasażerom o historii miasta. W soboty realizowane są podróże „ogórkiem” (godz. 11.00 i 12.00), w niedziele (godz. 12.00, 13.00 i 14.00) – Jelczem. Niedzielne przejażdżki odbywają się trzema trasami: „Wielokulturowy Białystok”, „Białystok przemysłowców” i „Śladami białostockich murali”. Autobusy odjeżdżają z przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich. Udział jest bezpłatny.

Białystok to piękne miasto, które warto poznać zarówno ze względu na jego historię, jak też współczesne osiągnięcia artystyczne i wydarzenia kulturalne. Są tu nie tylko zabytki i ślady wielokulturowych tradycji, ale też chociażby jedne z najpiękniejszych w kraju murale. Zapraszam do Białegostoku, poznajcie bliżej nasze miasto – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W Białymstoku bardzo dobrze działa komunikacja rowerowa BiKeR. Oprócz licznych stacji i rowerów miejskich turyści, zainteresowani takim sposobem na zwiedzanie miasta, mają do dyspozycji 128 km dróg rowerowych.

Chwile przeznaczone na relaks mieszkańcy i turyści mogą także spędzić na plaży na Dojlidach. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia w tym miejscu komfortowe warunki do wypoczynku, również aktywnego. Przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu: łodzi, kajaków, rowerów wodnych, górskich i in. Najmłodsi mają do dyspozycji nie tylko piaszczystą plażę i kąpielisko, ale też place zabaw i siłownię pod chmurką. Są tam też zlokalizowane punkty gastronomiczne, miejsca na grilla i ognisko.

Jak co roku w wakacje Białostocki Ośrodek Kultury organizuje „Lato w Mieście”. Na pewno warto poznać program, w którym ujęte są koncerty i pokazy filmowe. Wśród licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się w Białymstoku w sezonie letnim każdy znajdzie coś dla siebie. Na przykład 13-14 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie się dwudniowa impreza muzyczna „New Pop Festival”.

Natomiast rodziny z dziećmi zainteresować może propozycja białostockiego stadionu, który między  8 a 12 lipca organizuje akcję „Wakacje na Stadionie Miejskim w Białymstoku”. Będzie to tydzień bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych turystów odwiedzających Białystok i mieszkańców miasta. Wcześniej odbędzie się Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki (7 lipca).

Więcej szczegółów dotyczących wakacyjnych atrakcji w Białymstoku znajduje się na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Białystok poleca się na wakacje komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama