Bieg Niepodległości w Choroszczy. Ruszyły zapisy

LIS 09
Choroszcz godz: 12:00

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się on w sobotę 9 listopada. Chętni mogą już zgłaszać się do biegania drogą elektroniczną.

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się on w sobotę 9 listopada – START biegu głównego o godzinie 12:00.

- Przed czterema laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, w 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i Branickiego. Od poprzedniego roku start i meta są umiejscowione na zrewitalizowanym Rynku 11 listopada. Trasa będzie wiodła ul. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, następnie ulicami Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku. Przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci. Start i meta dla tych biegów będzie na Rynku, a trasa będzie wiodła wokół kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika – dziękujemy dla księdza Proboszcza! – przekazali urzędnicy z magistratu w Choroszczy.

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego, najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”), otrzymają statuetki i nagrody.

- Jako, że w tym roku będziemy mieli 101 rocznicę odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 101 miejscu także zostanie wyróżniony. Szczegóły o nagrodach wkrótce. Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Dla biegów dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika (10 zł w dniu biegu) i tutaj każdy młody biegacz także otrzyma pamiątkowy medal. Rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS lub biura zawodów w dniu biegu pisemną zgodę na udział dziecka w biegu.

Regulamin biegu

Formularz zapisów na stronie Elektronicznezapisy.pl (dla biegu głównego min. 15 lat)

Zgoda rodzica/opiekuna

Strona wydarzenia na portalu Facebook

Trasa biegu:

(Źródło i foto: UM w Choroszczy/ oprac. ASM)

Reklama

Bieg Niepodległości w Choroszczy. Ruszyły zapisy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama