6°C pochmurno z przejaśnieniami

Bieg Stefana Czarneckiego już za kilka tygodni. W tej chwili rozpoczęły się zapisy

Kiedy: 2018-07-28 , godzina: 17:00 | Gdzie: Tykocin

Trwają zapisy na imprezę biegową, która z roku na rok nabiera rozpędu i uznawana jest za jedną z najbardziej klimatycznych w regionie. Mowa o III Biegu Stefana Czarneckiego w Tykocinie, który w tym roku odbędzie się już za niespełna miesiąc, 28 lipca.

Biegających przybywa, podobnie jak wydarzeń dla amatorów tego typu aktywności, w których można się sprawdzić. Także na mapie województwa podlaskiego jest kilka lubianych pozycji, w tym Bieg Stefana Czarneckiego na 10 km przez malowniczą polną trasę ze startem i metą w centrum Tykocina.

Kameralnie – na 200 osób

Za niespełna miesiąc będzie miała miejsce trzecia edycja tej imprezy, a w tej chwili trwają zapisy uczestników. Warto się pośpieszyć, bo zainteresowanie jest spore, a w biegu przewidziano limit miejsc na maksymalnie 200 osób. Wszystko po to, aby utrzymać charakter imprezy.

- To impreza organizowana przez ludzi z pasją, którzy kochają biegać. Przez wielu biegaczy nasze wydarzenie nazywane jest perełką wśród kameralnych imprez biegowych. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, wszystkie pakiety zostały wyprzedane. W tym roku mamy już chętnych, także z poza województwa podlaskiego, a nawet z Francji – mówi Ewa Wądołowska, organizatorka imprezy.

Justyna Wądołowska, druga z organizatorek podkreśla, że atmosfera zabytkowego miasteczka przyciąga turystów, także tych biegających.

- Tegoroczny bieg odbędzie się w sobotę, wiec wielu biegaczy będzie mogło spędzić cały weekend w Tykocinie – dodaje.

Każdy zawodnik otrzyma elektroniczny chip, dzięki któremu będzie miał zmierzony indywidualny czas biegu. Wynik zostanie również przesłany sms-em do uczestnika od razu po przekroczeniu linii mety.

Zapisy wystartowały. Teraz taniej

Do 20 lipca opłata startowa to 35 zł, a potem – 40 zł. Zapisywać się będzie można także w dniu imprezy, 28 lipca w godzinach 13.30-16.30 w biurze zawodów, o ile będą jeszcze dostępne miejsca. Biegacze startują o godz. 17.00 i trzeba wiedzieć, że pora nie jest przypadkowa, z racji na to, że teren nie jest mocno zadrzewiony, więc późnym popołudniem warunki będą lepsze.

Po biegu odbędzie się dekoracja najszybszych zawodników w kategorii „Open”, wiekowej oraz drużynowej oraz losowanie nagród dla wszystkich biegaczy od sponsorów. Dodatkową atrakcją będzie ognisko zaraz po biegu dla wszystkich zawodników i kibiców, przy którym będzie przygrywać zespół z akordeonem.

Partnerem głównym wydarzenia jest Grupa Chorten, która współfinansuje koszulki wszystkim zawodnikom.

- Angażujemy się w wiele wydarzeń i aktywności, które organizowane są przez właścicieli naszych sklepów partnerskich, a tak jest w przypadku biegu w Tykocinie. Jako Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten chcemy kojarzyć się dobrymi lokalnymi inicjatywami, które promują nasze województwo – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Każdy zawodnik oprócz koszulki z logo sponsora, otrzyma pamiątkowy kubek, oryginalny medal zaprojektowany przez organizatorów oraz niespodzianki od firm współpracujących.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na profilu Biegu Stefana Czarneckiego na Facebooku: https://www.facebook.com/biegstefanaczarnieckiego/. Rejestracja na stronie: http://biegtykocin18.chiptiming.pl/

(BL)


Bieg Stefana Czarneckiego już za kilka tygodni. W tej chwili rozpoczęły się zapisy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl