11°C bezchmurnie

Bieganiem można pomagać. Electrum Ekiden zakończony

Ponad 220 zespołów biegło w Białymstoku w miniony weekend. Na stadionie lekkoatletycznym BOSiR odbyła się impreza biegowa dla mieszkańców miasta i regionu. Wystartował również team pracowników Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom charytatywnej sztafety przyświecał jeden cel – pomoc podopiecznym Fundacji „Pomóż Im”.

Rywalizujące w tej wyjątkowej sztafecie drużyny razem musiały pokonać maratoński dystans, czyli nieco ponad 42 km. Trasa była podzielona na 6 odcinków. Najlepsi przebiegli trasę w nieco ponad 2 godziny i 27 minut. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Osti Sport z Białegostoku, której kapitanem jest Wojciech Augustynowicz.

Na starcie tegorocznej sztafety zameldowała się rekordowa liczba biegaczy. W biegu głównym (10 czerwca) wziął udział zespół, w którego składzie znaleźli się urzędnicy. W tej drużynie pobiegli: Anna Zaremba, Rafał Rudnicki, Krzysztof Lachowski, Andrzej Bański, Piotr Bilmin i Sebastian Sawczuk. Część wpłaconych przez zawodników opłat startowych zasiliło konto białostockiej Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi domowe hospicjum dla dzieci.

Electrum Ekiden jest imprezą wspieraną przez Miasto Białystok. To wydarzenie sportowe ma cel charytatywny i on jest najważniejszy. Zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy uczestnicy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W biegu mógł wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania. W przeddzień biegu dorosłych (9 czerwca) po raz drugi w mini sztafecie wystartowały dzieci. Liczba młodych zawodników też była większa niż przed rokiem.

W pierwszej edycji białostockiej sztafety wystartowało 139 drużyn. Rok później było ich już 181, a w 2017 roku w biegu udział wzięły 202 ekipy.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)


Bieganiem można pomagać. Electrum Ekiden zakończony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl