25°C bezchmurnie

„Być jak Ignacy” z laureatem z Długołęki

Wiadomości, „Być Ignacy” laureatem Długołęki - zdjęcie, fotografia

Publiczna Szkoła Podstawowa w Długołęce z województwa podlaskiego znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek edukacyjnych w ramach programu „Być jak Ignacy”. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. W programie, którego celem jest zachęcenie dzieci do poznania nauk ścisłych poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie, wzięło udział prawie 3000 uczniów ze 159 szkół.

Tytuł Szkoły Roku trafił do Szkoły Podstawowej w Podchojnach (woj. świętokrzyskie). Jej uczniowie zorganizowali konkurs na temat Ignacego Łukasiewicza, angażując również społeczność lokalną. Zainicjowali „Tydzień z Ignacym Łukasiewiczem” oraz stworzyli galerię portretów znanych wynalazców i naukowców. W realizację programu włączyli rodziców, uczniów z innych szkół oraz lokalne władze. Uczniowie zorganizowali m.in. spotkanie z jednym z ambasadorów programu, nagradzanym w kraju i za granicą wynalazcą – Petrosem Psyllosem.

Program edukacyjny „Być jak Ignacy” to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Wierzymy, że sukcesy młodych pokoleń naukowców będą w przyszłości stanowić podstawę ich wielkich osiągnięć. To nasza inwestycja w przyszłość polskiej nauki – powiedziała Magdalena Zegarska, wiceprezes Zarządu PGNiG SA.

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny połączony z konkursem dla szkół podstawowych, które mogą ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza i nagrody. W tym roku tytuł trafił do placówek, których uczniowie przeprowadzili najciekawsze działania związane z promocją nauki i postacią Ignacego Łukasiewicza. Wszystkie zwycięskie projekty udowodniły, że wiedza zdobyta przez odkrywanie, eksperymentowanie i zabawę to najskuteczniejsza forma edukacji.

Do Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przystąpiło 159 szkół podstawowych z całej Polski. W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami założyli koła naukowe, dzięki którym poszerzali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez twórców programu.

Oficjalna gala zwieńczająca I edycję programu edukacyjnego Fundacji PGNiG odbyła się 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Wśród laureatów konkursu znalazło się 16 szkół z całej Polski (kolejność alfabetyczna):

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza w Darłowie (woj. zachodniopomorskie)

- Stowarzyszenie Edukator w Łomży – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długołęce (woj. podlaskie)

- Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie)

- Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie (woj. mazowieckie)

- Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku (woj. warmińsko-mazurskie)

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach (woj. małopolskie)

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie – Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Korfantowie (woj. opolskie)

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu (woj. śląskie)

- Szkoła Podstawowa nr 41 im. Króla Władysława Jagiełły w Łodzi            (woj. łódzkie)

- Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym (woj. podkarpackie)

- Szkoła Podstawowa w Podchojnach (woj. świętokrzyskie)

- Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi (woj. pomorskie)

- Zespół Szkół w Stawie – Szkoła Podstawowa w Stawie (woj. lubelskie)

- Zespół Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach (woj. kujawsko-pomorskie)

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie)

- Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie (woj. dolnośląskie)

Szkoły otrzymały nagrody pieniężne, które zostaną przeznaczone na wybrany przez uczniów cel, np. zakup sprzętu komputerowego dla szkół.

Cieszymy się, że nasz program został tak pozytywnie odebrany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje po wakacjach – powiedział Zbigniew Kajdanowski, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Podczas wręczenia nagród w Muzeum Gazownictwa Fundacja PGNiG po raz pierwszy zaprezentowała specjalne mobilne laboratorium. Od września będzie odwiedzało szkoły, które wygrały w konkursie. Na pokładzie specjalnie zaadoptowanego autobusu będą odbywać się zajęcia dydaktyczne, pokazy, warsztaty, eksperymenty i projekcje filmów edukacyjnych.

Szczegółowe informacje i wszystkie elementy składające się na program „Być jak Ignacy” dostępne są na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl. Zapraszamy także na profil programu na Facebooku: www.fb.com/bycjakignacy Program „Być jak Ignacy” został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

(BL)

„Być jak Ignacy” z laureatem z Długołęki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl