Cały Stadion Miejski na biało – czerwono!

LIS 11
Stadion Miejski w Białymstoku godz: 18:00

Najbliższy mecz Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań będzie wyjątkowy. Rozegrany zostanie dokładnie zetną rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klub zaprasza kibiców tego dnia na stadion z biało – czerwonymi flagami i do odśpiewania całego hymnu narodowego.

- Zachęcamy kibiców, aby w niedzielę przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi. Niech w trakcie meczu przy Słonecznej stadion będzie nie tylko żółto-czerwony, ale również nabierze naszych barw narodowych – zaprasza Jagiellonia Białystok na swoich stronach internetowych.

To jednak nie wszystko, ponieważ z okazji Święta Niepodległości przed meczem zostanie odegrany w całości Mazurek Dąbrowskiego. Tego dnia mają być odśpiewane wszystkie cztery zwrotki. Można je pobrać ze oficjalnej strony klubu, albo poczekać do meczu i odczytać go z ekranów, na których będzie wyświetlany. Słowa hymnu znajdą się również w gazetce meczowej, którą rozdawać przed meczem będą stewardzi na wszystkich sektorach.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości piłkarzy oraz sędziów na boisko wyprowadzi osoba wcielająca się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego, a na murawie pojawi się flaga w barwach narodowych, wyeksponowana przez harcerzy z 7. Harcerskiej Drużyny Wodnej „Szara Szekla”. Hołd fladze oddadzą żołnierze z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

Kibice będą mieli także poznać nieco historii. W dniu 11 listopada, w trakcie dnia meczowego na Stadionie Miejskim, na sektorach Ultra, Prosta i VIP będzie można obejrzeć wystawy tematyczne zorganizowane przez Muzeum Pamięci Sybiru oraz 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy.

Muzeum postara się przenieść kibiców do Polski okresu międzywojennego. Specjalnie na niedzielny meczu przygotowane zostaną ekspozycje ukazujące życie codzienne na dawnych ziemiach kresowych II Rzeczypospolitej. Pokazana będzie międzywojenna wieś, miasto i dwór. Na dodatek, w okolicach wystawy, kibice będą mogli spotkać osobę wcielającą się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Zachęcamy do fotografowania się i oznaczania na Facebooku (#dopingujmyniepodleglej). Dla pierwszych kilkudziesięciu osób, które spotkają marszałka w okolicach wystawy, Muzeum przewidziało drobne, niepodległościowe upominki – informuje Jagiellonia Białystok.

Ponadto na sektorze VIP zostanie przygotowana również wystawa poświęcona 18. Białostockiemu Pułkowi Rozpoznawczemu. Zachęcamy do odwiedzania przygotowanych ekspozycji.

To jeszcze nie wszystko. Na koronie stadionu będzie można spotkać przedstawicieli Partnera Głównego Ekstraklasy – PKO Banku Polskiego. Będą oni rozdawać biało-czerwone chorągiewki, przygotowane z okazji tego wielkiego święta państwowego.

Ale to też jeszcze nie koniec atrakcji tego dnia. Tak się składa, że 11 listopada to również Dzień Świętego Marcina, obchodzony szczególnie w Poznaniu. Z tej okazji przedstawiciele Jagiellonii i Lecha Poznań około godziny 14:00 będą rozdawali na Rynku Kościuszki tradycyjne rogale świętomarcińskie. Więcej o tej akcji można przeczytać tutaj.

(Źródło: jagiellonia.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Cały Stadion Miejski na biało – czerwono! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama