Cały weekend z funduszami europejskimi

MAJ 10
godz: 09:00

Już od najbliższego piątku, 10 maja do 12 maja, do niedzieli włącznie, będzie można poznać bliżej różnego rodzaju projekty i inwestycje zrealizowane z funduszy unijnych. W całym kraju, tak i w województwie podlaskim, odbywać się będą Otwarte Dni Funduszy Europejskich. Na zakończenie tych dni Marszałek Województwa Podlaskiego zaprasza do skansenu w Jurowcach na wielki piknik europejski.

Po raz szósty już organizowane są w całym kraju Otwarte Dni Funduszy Europejskich. To cykliczna impreza odbywająca się w maju, w czasie której można poznać bliżej czym są i jak pracują fundusze unijne. Nie wszyscy mają świadomość, że one otaczają nas ze wszystkich stron. W ciągu 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej korzystaliśmy z tych środków niemal na wszystko. Bo to nie tylko duże, twarde inwestycje, jak drogi, czy nowe budynki, ale także programy aktywizacji bezrobotnych, wsparcie przedsiębiorców, szkolenia, dofinansowanie studiów, czy dotacje na wdrażanie nowych technologii.

Co roku Otwarte Dni Funduszy Europejskich w naszym regionie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Tak samo będzie i w tym roku. Zaproszony jest każdy mieszkaniec Podlasia, od najmłodszego do najstarszego, bo jak podkreślał marszałek Artur Kosicki, warto dowiedzieć się, jak te fundusze pracują na naszą rzecz.

- Chcemy też, żeby osoby, które przyjdą na tę imprezę, dowiedziały się czegoś o funduszach europejskich. Uzyskać też informację, w jaki sposób i jak je można pozyskiwać i na co. A poza tym, szykujemy jedną dobrą zabawę, dla rodzin, dla mieszkańców województwa podlaskiego – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Ta zabawa dla rodzin, to wielki piknik europejski, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 maja, w skansenie w Jurowcach pod Białymstokiem. Na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji, między innymi konkursy z nagrodami, warsztaty kulinarne, garncarskie, kowalstwa, znakowanie rowerów, pokazy służb mundurowych, koncerty, miasteczko ruchu drogowego. Warto tam zajrzeć tym bardziej, że szykuje się piękna pogoda. Dodatkowo będzie można spotkać beneficjentów funduszy europejskich, z którymi z pewnością uda się porozmawiać osobiście i dowiedzieć się z pierwszej ręki – co trzeba zrobić, by pozyskać środki unijne, czy jest trudno je pozyskać i jak je później rozliczać.

- Będą tam wszystkie atrakcje, ale będzie też duży tort, który jest specjalnie przyszykowany dla mieszkańców województwa podlaskiego, żeby mogli z nami wspólnie świętować i dowiedzieć się czegoś więcej o tym w jaki sposób fundusze zostały wykorzystane i w którym kierunku zamierzamy teraz podążać, jeśli chodzi o planowanie nowych kwestii związanych z wydatkowaniem pieniędzy unijnych – dodał marszałek Kosicki.

- Będzie to też okazja, by uzyskać poradę na temat możliwości otrzymania pomocy unijnej – zaznaczyła Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego urzędu marszałkowskiego.

Otwarte Dni Funduszy Europejskich zaczynają się już w piątek, 10 maja i będą trwały do niedzieli, 12 maja, kiedy zakończy je piknik rodzinny w skansenie w Jurowcach. Wydarzenia związane z tą imprezą odbędą się nie tylko w Białymstoku, ale w różnych miejscach całego województwa podlaskiego: w Grajewie, Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Ciechanowcu, Hajnówce, Gibach, Szelmencie, Krynkach, Zambrowie, Borysówce, Łapach, Wasilkowie oraz w Drohiczynie.

Więcej informacji i szczegółowy program Otwartych Dni Funduszy Europejskich w poszczególnych miejscowościach znajduje się na stronie: https://dniotwarte.eu/

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: wrotapodlasia.pl)

Cały weekend z funduszami europejskimi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama