Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Wśród zatrzymanych jest były parlamentarzysta z Podlasia – Mariusz Antoni K.

Śledztwo trwało już od dłuższego czasu, ale zatrzymań funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali rano, w poniedziałek, 29 stycznia. Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ. Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty.

W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą jeszcze przeszukania ponad 30 lokalizacji.

Z uwagi na to, że zatrzymani to politycy związani wcześniej z Prawem i Sprawiedliwością, internet od samego rana aż huczy od komentarzy. Część internautów wydała praktycznie wyroki na zatrzymanych, kiedy te przecież jeszcze nie zapadły. Rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości odniosła się krótko na twitterze do tej sytuacji i przekazała, że przy zwalczaniu korupcji nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla nikogo.

Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów. Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne. Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PIS i PO. Jesteśmy wiarygodni” – napisała Beata Mazurek, Wicemarszałek Sejmu RP oraz rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród zatrzymanych jest były parlamentarzysta PiS z naszego województwa. Mowa o Mariuszu Antonim K., który po rozstaniu z czynną polityką, zajął się prowadzeniem własnej działalności biznesowej. Jednak na tym etapie, bo formalnie nikt tego nie potwierdził, nie wiadomo czy to właśnie ta konkretna działalność zainteresowała funkcjonariuszy CBA.

Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

(Źródło i foto: CBA/ oprac. ASM)

CBA w związku ze śledztwem zatrzymało byłego podlaskiego parlamentarzystę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama