-0°C bezchmurnie

Celnicy z Budziska przechwycili gigantyczną kontrabandę papierosową

Wiadomości, Celnicy Budziska przechwycili gigantyczną kontrabandę papierosową - zdjęcie, fotografia

Transport 656 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili w Budzisku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalne wyroby tytoniowe były ukryte w tirze kierowanym przez 50-letniego obywatela Litwy. Jest to jedno z największych ujawnień kontrabandy w województwie podlaskim na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych kierowaną przez 50-letniego Litwina. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami w naczepie tira miały znajdować się meble. W trakcie sprawdzania zawartości naczepy ciężarówki w którym uczestniczył służbowy owczarek belgijski – Gotam, okazało się, że zamiast deklarowanych mebli w ciężarówce znajdują się nielegalne papierosy.

W sumie w ciężarówce funkcjonariusze znaleźli 656 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 14 milionów złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu. Mężczyzna został zatrzymany i postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(Źródło i foto: KAS/ oprac. Kalina)


Celnicy z Budziska przechwycili gigantyczną kontrabandę papierosową komentarze opinie

  • Głupoty kompletne - niezalogowany 2018-11-08 15:27:20

    Takie fakty: 656 tysięcy paczek papierosów. 14.000.000 zł straconego podatku Cena paczki marlboro to lekko ponad 16 zł Wniosek : według artykułu, na każdej paczce państwo zarabia ponad 21 zlotych. Karmicie nas kłamstwami drodzy redaktorzy

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl