Felietony, uprze - zdjęcie, fotografia

W moim życiu dane mi było zobaczyć kilkanaście krajów i zetknąć się z kilkoma kręgami kulturowymi. Nie mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że wiem o nich dużo, ale odnoszę wrażenie, że jako – taki osąd mam.

Nie ma chyba kraju na świecie, w którym jest homogeniczność, bez jakichkolwiek odstępstw czy różnic. Nawet w najbardziej jednorodnych etnicznie i kulturowo miejscach trafi się "błąd w matriksie" - albinos w Kongo, chrześcijanin w Mekce czy heteryk w klubie dla homoseksualistów.

Widziałem nienawistnych członków zdelegalizowanego Ku-Klux-Klanu, spotkałem żyda - rasistę oraz murzyna - antysemitę. Z drugiej zaś strony znam muzułmanów miłujących chrześcijan i łączących się w długie i szczęśliwe związki, tolerancyjnych białostockich kiboli czy wyznawców prawosławia stojących ramię w ramię z katolikami, kiedy trzeba bronić chrześcijaństwa.

Dlatego mam pytanie do przedstawicieli środowisk LGBT, biorących udział w nagonce na wartości, które są fundamentem nie tylko Europy, ale świata: dlaczego sobie to robicie??!!

Znam przynajmniej kilkunastu homoseksualistów. Raczej facetów, kobiety to bardziej z telewizji, a przynajmniej nie wiem, że nimi są. Tylko jedna osoba otwarcie przyznała się do swojej orientacji w rozmowie ze mną. Pozostali tkwią w ukryciu, z wielu powodów nie dają ogłoszenia do Porannego o coming oucie. Pomny ostatnich wydarzeń przetaczających się przez Polskę (których kumulacja miała miejsce w moim rodzinnym Białymstoku), zadzwoniłem do tego kumpla - geja i zapytałem: stary, o co Wam chodzi? Redaktor naczelna nie pozwala mi przeklinać, więc muszę użyć alternatywnego kodu językowego, usłyszałem: ich, kurczę, pomerdało! Kontynuując rozmowę, starałem mu się wytłumaczyć, że prowokacyjne marsze przed katedrą - czyli dość ważnym miejscem dla katolickiej większości nie są może najszczęśliwszym rozwiązaniem i wtedy usłyszałem - przecież właśnie o tym mówię! Przez kolejnych kilkanaście minut mój homoseksualny kumpel opowiadał, jak jego środowisko jest zniesmaczone prowokacyjnymi marszami i ostentacyjnymi zachowaniami ludzi, od których on i jego znajomi zdecydowanie się odcinają. Na koniec dodał, że fakt, że kiedy zgaśnie światło woli przedstawiciela tej samej płci, nie oznacza, że musi sobie to wytatuować na czole, lub namalować na jakiejś szmacie. A jeśli będzie chciał powydziwiać z pejczem, to jak dodał - niekoniecznie musi chwalić się tym na ulicy.

Tyle od niego. Teraz moja konkluzja: geje żyją wśród nas. Podobnie jak wyznawcy kościoła z latającym potworem, żydzi, muzułmanie, dendrofile, heterycy, chuligani, czy rasiści. Znakomita większość z homoseksualistów żyje swoim codziennym życiem bez potrzeby wprasowywania innym swoich upodobań czy przyzwyczajeń. Nie w głowie im idiotyczne performanse domalowywaniem tęczy Matce Boskiej, spacerowania z partnerem na smyczy, czy malowania włosów na fioletowo. Nikt Wam nie broni życia w Polsce, życzę Wam przede wszystkim bezpieczeństwa, ale nie róbcie cyrku ze swojej odmienności, nie pokazujcie kogoś, kim w rzeczywistości nie jesteście, szanujcie tych spośród Was, którzy chcą w spokoju żyć, nie robiąc im niepotrzebnej antyreklamy.

Nie próbujcie na siłę udowadniać i przepychać tez, które są obce również dla waszego środowiska, nie damy wam uczyć naszych 4-letnich dzieci o kucyku Pony, który ma kochanka geja, czy jak zostać drag queen. Ale bardzo chętnie skorzystamy z waszej pomocy, jeśli pracujecie w banku, kinie czy zarządzie wielkiej korporacji. Nie zajrzymy wam do alkowy, ale jeśli czujecie się odmienni - nie przymuszajcie innych do bycia częścią tęczowego szaleństwa, które nie ma nic wspólnego z LGBT.

(Włóczykij)

Cham się uprze i mu daj komentarze opinie

 • gość 2019-07-26 23:44:53

  Zmyślanie takich historii, przeinaczanie faktów, delikatne jątrzenie, podpuszczanie "motłochu". Czyż nie tak było z żydami ? Czy wy na prawdę nie widzicie,że ten portal stał się . No właśnie pomyślcie o tym czym jesteście.

 • gość 2019-07-27 07:09:46

  nie chcemy ideologi lgbt i już

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 08:25:43

  Co za słownictwo, ale chamy potrafią pisać tylko po chamsku.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 08:39:59

  Karzeł nie powinien być wypychany na margines społeczności ale twierdzenie że jest on atletą i wzorcem męskości jest po prostu głupie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 11:05:45

  To robia ci ktorzy chca destabilizacji, a podatni sa na to ci wszyscy ktorzy sa na bakier z edukacja i obca im jest historia, psychologia oraz zdrowy rozsadek.Dobrym przykladem jest pewne ugrupowanie ktore mozna wynajac na takie imprezy, tlum na zamowienie tzw obwozny cyrk, ktory chce pokazac jaka ta Polska jest dzika jezeli nie opcja ktora oni popieraja nie jest u wladzy.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-28 07:01:29

  Geje wypierdalac i nie afiszowac sie bo nikt was tu nie chce brawo Białystok

 • Robson - niezalogowany 2019-07-28 08:53:08

  Brawo!
  I właśnie o to chodzi, aby swoich dziwactw nie próbowali wplatać w życie innej większości, i kształtować na "swój strój" naszych dzieci.
  Chcą maszerować to do Warszawy lub na Północno-obwodówkę, a nie przed kościołami.

 • ochydny robak - niezalogowany 2019-07-28 18:57:25

  Okazuje się, że wszyscy posiadają w gronie przyjaciół osoby homoseksualne, które dziwnym trafem negują wszystkie zachowania osób uczestniczących w marszach. Pomijam nieporadność językową i siermiężność formułowania wniosków w tym artykule.

 • wryty - niezalogowany 2019-07-28 22:03:25

  Ciekawi mnie kto personalnie lobbował usilnie i odpowiada za zwolnienie pedagoga z pracy w szkole. Jakaś ... dopięła swego. Mszczą się judaisci miejscowi po cichu za hasła w obronie normalności...A my mówimy o lub...

 • Gość99 - niezalogowany 2019-07-29 09:45:10

  Jeżeli uważasz że możesz jako taki osąd wydawać to już odpowiem tobie NIE. Kim jesteś aby innych ludzi osądzać? Jedyne co możesz to wyrazić własne zdanie na ten temat ale na pewno nie osądzać ludzi.

 • gość 2019-07-29 16:50:10

  (Nie potrafiłem się wpisać pod tekst z komentarzem m.in. Pana Koronkiewicza, więc spróbuję tutaj:)
  Mój wielki opór spowodowany jest lękiem, że obywatele "równości" zdiagnozują mój sposób myślenia jako "homo-fobia" - czyli, że "BOJĘ SIĘ CZŁOWIEKA". Nie boję się człowieka zgodnie z mądrością zawartą w powiedzeniu: "Gorsze od braku wiary jest brak rozumu". Osób posługujących się rozumem nie lękam się. Otóż w słowach komentatorów "równościowych" dostrzegam wyolbrzymianie przekraczające zdrowy rozsądek i fakty. Wulgarnie określano "paradowiczów" w swej odmienności. Tak. Niejedno chamstwo słyszałem z ust wielu, także dziennikarzy - w życiu. Jednak spodziewać się, że wśród 300 tysięcy obywateli nie znajdzie się ktoś, kto chciałby problem demonstracji odmienności załatwić krótko, było naiwnością. Powiadać, że się jest przeciw przemocy, to ośmieszanie podstaw kultury, w której żyjemy. Człowiek w ramach kultury chrześcijańskiej od urodzenia tkwi w jednoznacznym stosunku do hasła "przemoc" i wie, jak bardzo marzeniowy charakter ma to MARZENIE. Wiele zależy od talentu językowego i dowcipu. Nie stać "ideologów" choćby podjęcie na jedną chwilę innej interpretacji. Na przykład: "To nie byli bandyci - to byli sfrustrowani nachalnością innych młodzi ludzie, zadziwieni bezczelnością tychże, aby obnosić własne preferencje podkołdrowe na ulice naszego miasta. Do głowy mi nie przyszło, żeby Pana Koronkiewicza zapytać, jak bawi się pod kołdrą. Pan Koronkiewicz pewnie i mnie nie zapyta, jak się tam uszczęśliwiam. Jest na to zbyt inteligentny. Czym Pan Koronkiewicz i ja różnimy się? Pewnie inteligencją wykorzystywaną odmiennie. Nie dołączyłem do tej jak na mój gust, zbyt jaskrawej i fałszywej (nieprawdziwej, kłamliwej) demonstracjo mówiącej o tęsknocie za równością. Równi jesteśmy w godności człowieczej. Nikt własnej godności nam nie odbierze. Wyssana z brudu drukarskiego niektórych środków masowego przekazu jest sugestia, że aktualna władza kogoś krzywdzi. A ludzie zawsze mają przeróżne poglądy i gusta i tak zostanie do dnia, kiedy przestanie grać orkiestra. Chcę Pana Koronkiewicza powiadomić, że ja zostałem skrzywdzony kłamstwem relacji z ulicznych zbrodni dokonanych przez mieszkańców Białegostoku. Boję się pojawić w Gdyni, w moim rodowodowym mieście. Ciągle mnie tam rozpoznają. Dotąd odnosiłem wrażenie, wręcz mam pewność, że traktowali mnie jako poważnego, teraz starszego człowieka, który nie miał nic wspólnego z bandyterką, z bandami zbójców. Raczej byłem odbierany jako mężczyzna refleksyjny a czasami poetycki. Teraz, jak mnie rozpoznają a pamiętają niektórzy, że od kilkudziesięciu lat mieszkam w Białymstoku, to mogą pomyślec, że coś mnie porąbało, bo mieszkam w takim barbarzyńskim mieście. Muszę to "przepracować" (choć nie wyszedłem na plac cyrkowy przed teatrem). Jestem w trudnej sytuacji egzystencjalnej. Będę musiał skorzystać z pomocy służby zdrowia! Myślę, że tym żartem pomogłem Panu i podobnym wrażliwcom, do zachowania proporcji w słowach w znaczeniach słów a najogólniej mówiąc - zachęcam do skorzystania z rozumu.
  Jerzy Binkowski

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama