Chcą uszyć 200 poduszek w 4 godziny w szczytnym celu

Styl życia, Chcą uszyć poduszek godziny szczytnym - zdjęcie, fotografia
LIS 16
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 57, hol główny, parter godz: 10:00

Charytatywne szycie poduszek w kształcie serca organizują Era Nowych Kobiet Białystok, Projekt Serce od Serca oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Uczestnicy podejmą wyzwanie polegające na uszyciu aż 200 poduszek w ciągu 4 godzin, które następnie trafią do Białostockiego Centrum Onkologii.

- Nie musisz umieć szyć, by pomóc. Zapraszamy do charytatywnej akcji na rzecz Kobiet po mastektomii – czyli operacji usunięcia piersi. W 4 godziny chcemy uszyć aż 200 poduszek w kształcie serca dla Pacjentek Białostockiego Centrum Onkologii – zachęcają organizatorki sobotniego wydarzenia.

Poduszki w kształcie serca wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie: zarówno bezpośrednio po operacji, jak i wtedy, gdy minęły od niej tygodnie lub miesiące. Noszenie poduszki pod pachą może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku, a także zmniejszać napięcie barku.

W Polsce Projekt SERCE OD SERCA rozpoczął się w 2018 r. i całkowicie CHARYTATYWNY. Poduszki szyją wyłącznie wolontariusze. Tym razem, oprócz Ery Nowych Kobiet, na zaproszenie Małgorzata Zbyryt, koordynatorki projektu w województwie podlaskim, do akcji włączyły się także ZSTiO z Oddz. Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku oraz firma Creativa House Decor.

KIEDY?

16 listopada (sobota), godz. 10.00-14.00

GDZIE?

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 57, hol główny, parter

JAK?

Dzięki współorganizatorom i sponsorom, zapewnione są wszystkie materiały. Rozpoczęcie o godz. 10.00 prelekcją i instruktażem, jednak dołączyć można w każdej chwili do godziny 14 - Małgorzata Zbyryt koordynatorka Projekt SERCE OD SERCA w województwie podlaskim wyjaśni, jak wypełniać i zszywać poduszki.

Cel: 200 poduszek w 4 godziny. Sprawdzona zostanie jakość każdej poduszki przed spakowaniem. Uszyte, trafią bezpośrednio do Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Szczegóły akcji na wydarzeniu FB: https://www.facebook.com/events/2458009514462603/

(BL)

Chcą uszyć 200 poduszek w 4 godziny w szczytnym celu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama