4°C bezchmurnie

Chcecie wydarzeń nad rzeką Białą i nie tylko? Musicie pomóc w głosowaniu

Kiedy: 2018-05-17 , godzina: 00:00

Tylko do czwartku ( 17 maja włącznie) można głosować w konkursie LECHstarter na projekt Biała Czysta Kulturalna – Biała wpływa na osiedla. Jeśli się uda, mieszkańcy będą mogli bawić się na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, w jakich uczestniczyli w ubiegłym roku nad Białą, na terenach zielonych za Galerią Jurowiecka.

W ubiegłym roku, dzięki internetowym głosom mieszkańców Białegostoku i sympatyków pomysłu białostockich aktywistów, udało się wygrać grant w wysokości 50 tysięcy na zrealizowanie działań społeczno-kulturalnych na brzegach rzeki Białej w Białymstoku.

- Za to dofinansowanie zorganizowaliśmy prawie 20 wydarzeń. Na samej rzece postawiliśmy scenę, która gościła koncerty, potańcówki i warsztaty artystyczne dla rodzin z dziećmi. Darmowe wydarzenia kulturalne przyciągnęły tysiące mieszkańców nad rzekę – mówi Mateusz Tymura, jeden z inicjatorów wydarzeń z ubiegłego roku.

W poprzednim roku scena była ulokowana w kilku lokacjach w centrum miasta, żeby zaznaczyć obecność swoją i przypomnieć o istnieniu samej rzeki. W tym roku aktywiści chcą dołożyć do tej idei jeszcze jedną.

Chcemy dotrzeć z darmową ofertą kulturalną do osiedli oddalonych od centrum Białegostoku. Poza tym walczymy o 100 tysięcy zł na 2 lata działań. To znaczy że wydarzenia kulturalne nad rzeką odbędą się zarówno w 2018, jak i 2019 roku – dodaje Mateusz Tymura.

JAK GŁOSOWAĆ?

Można głosować bez zakładania konta, jedynie potwierdzając swój głos kliknięciem po zagłosowaniu w link wiadomości przesłanej na podany przez nas e-mail.

— Otwórz w przeglądarce adres http://bit.ly/rzekabiala

— Kliknij zielony przycisk ODDAJ GŁOS (jest pod opisem projektu)

— Kliknij przycisk GŁOSUJ

— Podaj imię i nazwisko oraz adres e-mail i kliknij ZALOGUJ SIĘ

— Zaznacz pole o ukończonym 18 roku życia, które znajduje się na samym dole i kliknij PRZEJDŹ DALEJ

— W okienko z opisem projektu Kliknij GŁOSUJ

Po zagłosowaniu e-mailem otrzymasz wiadomość z linkiem służącym do potwierdzenia oddania głosu.

Można również założyć konto w portalu https://lechstarter.urbanforms.org/. Procedura głosowania jest wtedy identyczna, ale nie trzeba za każdym razem wpisywać swoich danych. Adres http://bit.ly/rzekabiala przenosi bezpośrednio na stronę białostockiego projektu do zagłosowania.

Głosować można raz dziennie do 17 maja włącznie.

Efekty ubiegłorocznych działań i program artystyczny można zobaczyć na facebookowej stronie – http://fb.com/BialaCzystaKulturalna/, a także na kilku zamieszczonych w fotogalerii zdjęciach z wydarzeń.

(BL/ Foto: Łukasz Krysiewicz)


Chcecie wydarzeń nad rzeką Białą i nie tylko? Musicie pomóc w głosowaniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl