21°C umiarkowane opady deszczu

Chcesz studiować matematykę? Zobacz czy dostaniesz przepustkę

Kiedy: 2018-01-19 , godzina: 00:00

Wiadomości, Chcesz studiować matematykę Zobacz dostaniesz przepustkę - zdjęcie, fotografia

Tylko do 19 stycznia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do konkursu "Matematyka stosowana". Zwycięzcy otrzymają indeksy na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Politechnice Białostockiej.

Konkurs "Matematyka stosowana" to niezwykła okazja do zmierzenia się z własnymi umiejętnościami z zakresu zastosowania matematyki w praktyce. W finale konkursu uczestnicy odwiedzą poszczególne wydziały uczelni i będą rozwiązywać zadania przygotowane przez naszych nauczycieli akademickich. Drużyny będą wykonywać pomiary, doświadczenia oraz rozwiązywać problemy matematyczne. Ale zanim uczestnicy dotrą do tego etapu, będą musieli udowodnić swoja wiedzę.

Harmonogram konkursu "Matematyka stosowana":

• 19 stycznia 2018 r. – ostateczny termin rejestracji dwuosobowych drużyn. Rejestracja polega na wypełnieniu, podpisaniu i odesłaniu formularza zgłoszeniowego. Od chwili rejestracji uczestnik będzie miał dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami.

• 19-23 lutego 2018 r. I etapu konkursu – rozwiązywanie drogą internetową quizu sprawdzającego umiejętności stosowania matematyki w praktyce. Każdy z uczestników musi zaliczyć quiz indywidualnie, w przypadku niezaliczenia quizu przez jednego z członków zespołu, eliminowana jest cała drużyna.

• 14-15 marca 2018 r. II etap konkursu odbywającego się na kampusie Politechniki Białostockiej

Warto dodać, że w ubiegłym roku do pierwszego etapu konkursu "Matematyka stosowana" zgłosiło się 80 dwuosobowych drużyn.

Organizatorem konkursu jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie: http://signum.pb.edu.pl/konkurs/. Kontakt: signum(at)pb.edu.pl.

(Źródło i foto: PB/ oprac. Kalina)

Chcesz studiować matematykę? Zobacz czy dostaniesz przepustkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl