11°C pochmurno z przejaśnieniami

Ciekawi świata tym razem poznają Wielki Szlak Polski

Kiedy: 2018-04-17 , godzina: 18:00 | Gdzie: Kawiarnia Fama, Białystok, ul. Legionowa 5

Kultura, Ciekawi świata razem poznają Wielki Szlak Polski - zdjęcie, fotografia

W imieniu Białostockiego Ośrodka Kultury, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Ciekawi Świata. Tym razem gościem będzie Ryszard Jakubowski, który przybliży zebranym Wielki Szlak Polski. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 17 kwietnia 2018, o godz. 18:00 w Klubie Fama.

Wielki Szlak Polski (WSP) jest autorskim pomysłem Ryszarda Jakubowskiego: "Pomysł powstał po tym, jak poskładałem sobie do kupy szlaki piesze, rowerowe i wodne w Polsce i zaplotłem je tak, by tworzyły pętlę dookoła naszego kraju. Wybierając się na szlak, miałem zamiar przejść dwa najdłuższe szlaki wędrowne w kraju – Główny Szlak Beskidzki oraz Główny Szlak Sudecki, po czym kajakiem spłynąć Nysą Łużycką i Odrą do Bałtyku którego brzegiem chciałem udać się do Elbląga. Z Elbląga miałem ruszyć na rowerze na południe do Wołosatego, gdzie zaczynałem marsz, po drodze przepływając wpław Wielkie Jeziora Mazurskie.

W liczbach wygląda to następująco:

- Przeszedłem ponad 1000 kilometrów pieszo.

- Kajakiem przepłynąłem około 650 kilometrów.

- Na rowerze przejechałem jakieś 1100-1200 kilometrów.

- I przepłynąłem trzy jeziora"

Ryszard Jakubowski – powsibroda, włóczykij. Odbył kilka wypraw autostopowych, w tym autostopem do Armenii oraz – bez pieniędzy – do Gruzji. W zeszłym roku ruszył na czteromiesięczną wyprawę dookoła Polski różnymi środkami transportu.

Przeszedł dwa najdłuższe szlaki wędrowne w Polsce, płynął z kajakiem Ildefąsem oraz jechał z rowerem Krzesimirem. Jest zakochany w Bułgarii.

(17 kwietnia 2018 r., wtorek, godz. 18.00, Klub Fama, Białystok, ul. Legionowa 5. Bilety: 10 zł – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ, ul. Warszawska 19 i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/.

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Ciekawi świata tym razem poznają Wielki Szlak Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl