Ciekawi Świata zabiorą nas w podróż do Chorwacji

Kultura, Ciekawi Świata zabiorą podróż Chorwacji - zdjęcie, fotografia
GRU 03
Klub Fama, Białystok, ul. Legionowa 5 godz: 18:00

Zapraszamy na kolejne już spotkanie w ramach cyklu Ciekawi Świata: Anna i Krzysztof Kobusowie: Chorwacja – czego nie widział Marco Polo? Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, 3 grudnia, o godz. 18.00, w klubie Fama. Bilety są już dostępne do nabycia.

Podczas pokazu wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce, gdzie urodził się Marco Polo i wielki mur wokół miasta Ston. Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza.

Odwiedzimy również sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych, m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” oraz książki „Namibia. Przez pustynię i busz”.

(3 grudnia 2019 r., wtorek, godz. 18:00, Klub Fama, Białystok, ul. Legionowa 5. Bilety: 10 zł – do kupienia w kasie Forum, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Ciekawi Świata zabiorą nas w podróż do Chorwacji komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama