Artykuł sponsorowany, Ciężarowe nowości Białystok poniedziałku można zapisać próbny egzamin - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni w Białymstoku kandydaci na kierowców starający się w o prawo jazdy kategorii C mają szansę zdawać na nowej ciężarówce. WORD w Białymstoku wzbogacił swój tabor o egzaminacyjnego MAN-a TGM, który wcześniej jeździł w Białej Podlaskiej. Obecnie ośrodek w stolicy Podlasia ma już 3 ciężarówki: starszy model MAN, DAF oraz kilkuletni MAN TGM.

Białostocki WORD mocno zainwestował w remonty swojego taboru: posiadane od lat DAF i MAN przeszły gruntowne remonty, a ten drugi pojazd został przystosowany do zdawania egzaminów na prawo jazdy C+E czyli na ciężarówkę z przyczepą. Ośrodki szkolenia kierowców od lat narzekały, że w stolicy Podlasia można zdawać egzaminy wyłącznie na tzw. dolny zaczep, a ośrodek miał na swoim stanie tylko przyczepę do egzaminowania tylko z takim sposobem mocowania. Od października możliwe jest zdawanie egzaminów na obu MAN-ach na przyczepę z górnym zaczepem. Wcześniej było możliwe tylko na pojazdach podstawionych przez ośrodki szkolenia kierowców. 

Pierwsi śmiałkowie mają już za sobą udane egzaminy na nowym MAN-ie oraz na zestawie z przyczepą z górnym zaczepem. 

- Z tego co wiem większość ośrodków szkolenia kierowców korzysta z MAN-ów więc to dobry ruch, że WORD zakupił taki pojazd. Tym nowym MAN-em kierowało się bardzo fajnie. Chwilę trwało zanim przyzwyczaiłem do trochę innej skrzyni biegów, ale potem było w porządku - mówił jeden z pierwszych egzaminowanych kandydatów. 

A już od 28 października będzie można się oswoić z ciężarówkami WORD-u przed egzaminem. Ośrodek wprowadza nową usługę: próbny egzamin na pojazdach egzaminacyjnych oraz przyczepach. Poza możliwością jazdy po placy manewrowym można też wykupić możliwość potrenowania przed egzaminem jazdę na egzaminacyjnych MAN-ach i DAF-ie (także z przyczepami). Trzeba tylko zgłosić się do Działu Szkoleń WORD razem z instruktorem, który szkoli kandydata i zapisać się na wolny termin. 

(Cezarion/ Foto: WORD Białystok)

Ciężarowe nowości w WORD Białystok. Od poniedziałku można zapisać się na próbny egzamin komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama