9°C pochmurno z przejaśnieniami

Co robił Piłsudski, gdy był w waszym wieku, wiecie?

Wiadomości, robił Piłsudski waszym wieku wiecie - zdjęcie, fotografia

Muzeum Wojska w Białymstoku uruchomiło w internecie projekt „Piłsudski chronologicznie. Czy wiecie, co Marszałek robił w Waszym wieku?”. Teraz wszyscy zainteresowani mogą poznać wiele szczegółów z kariery i życia prywatnego Marszałka.

Wirtualny projekt o Józefie Piłsudskim jest dostępny na stronie www.mwb.com.pl/pilsudskichronologicznie. Można z niego korzystać nie tylko na komputerze, ale też na tablecie lub smartfonie. Dzięki przyjętej przez twórców formule każdy użytkownik może sprawdzić, co Marszałek robił, kiedy był w tym samym wieku, co sprawdzający. Prezentowane informacje są związane nie tylko z historią i polityką, ale też z życiem prywatnym. Ze strony można dowiedzieć się np. czy Piłsudski wagarował i palił papierosy, kiedy zgolił ostatecznie brodę, z kim spędzał urlop na Maderze.

2017 to Rok Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, ponadto dziś obchodzimy 150 rocznicę jego urodzin. To dobra okazja do inauguracji projektu związanego z tą ważną postacią polskiej historii. Cieszę się, że Marszałka możemy tym razem poznać nie tylko od strony oficjalnej, ale też prywatnie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Autorami projektu są Marcin Koziński i Beata Wiśniewska-Lewoc z Muzeum Wojska. Podczas niedawnej (5 grudnia) inauguracji wyświetlono spot promujący projekt.

Również w miniony wtorek, 5 grudnia, w 150. rocznicę urodzin Marszałka, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył kwiaty pod jego pomnikiem na Rynku Kościuszki. Odwiedził też uczniów w szkole podstawowej nr 21 przy ul. Polowej, której patronem jest Marszałek. Prezydent rozdał dzieciom komiksy „Koleje losu. Białystok Piłsudskiego” o związkach pierwszego Honorowego Obywatela Białegostoku z naszym miastem.

(Źródło i foto: białystok.pl/ oprac. ASM)

Co robił Piłsudski, gdy był w waszym wieku, wiecie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl