Nieruchomości, wybrać wannę prysznic - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 17/03/2019 13:30

Czy na to pytanie można dostać jednoznaczną i dobrą odpowiedz? Raczej nie. Wszystko zależy od możliwości pomieszczenia, indywidualnych preferencji użytkownika czy stylu życia. Rozważmy więc, dla kogo lepszym rozwiązaniem będzie wanna a dla kogo kabina.

Wanna jest wybierana zwykle przez osoby dla których ważna jest możliwość relaksowania się i odprężenia podczas kąpieli. Wykonując w niej zabiegi z dodatkiem olejków czy ziół, możemy ze swojej łazienki zrobić małe spa. To rozwiązanie jest również cenione przez rodziny mające małe dzieci, bo  gdzie można pluskać się tak wygodnie z otaczającym cię stadem żółtych kaczuszek jak nie w wannie. Ci, dla których ważna jest łatwość sprzątania, również skłonią się ku temu rozwiązaniu, bo chociaż czyszczenie wanny odbywa się zwykle w dość niewygodnej pozycji – w głębokim skłonie, to porównując to do czyszczenia kabiny, której nie wiadomo ile poświęcilibyśmy czasu i tak nigdy nie będzie wyglądała jak w sklepie – wydaje się dziecinnie proste. Wannę też wybierają osoby kupujące mieszkanie pod wynajem, z prostego powodu: wannę trudniej uszkodzić niż kabinę, a wiadomo, że chętniej inwestujemy w trwalsze rozwiązania.


kabina czy wanna


Kto zatem jest zwolennikiem kabiny? Otóż ci z nas, którzy zwracają uwagę na ekonomiczne rozwiązanie pod kątem zużycia wody. Jeśli rzeczywiście należą do grona osób o dużej samodyscyplinie i potrafią wziąć prysznic w kilka minut, może to doprowadzić do sporych oszczędności. Kabinę preferują również osoby, dla których ważne są aspekty higieniczne. Kąpiąc się pod prysznicem, woda której używamy na bieżąco spływa wraz brudem do ścieków, a nie przylega do ciała jak to ma miejsce w wannie.  Seniorzy, to również grupa skłaniająca się ku temu rozwiązaniu. Jeśli mają kłopot z poruszaniem się, jest im zdecydowanie łatwiej wejść i wyjść z kabiny niż do wysokiej wanny. Dodatkowo kabiny są często wyposażone w deszczownice co pozwala im kąpać się zachowując swobodę mając wolne ręce, co zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa i wybór właśnie tego rozwiązania.


Które rozwiązanie więc wybrać? Najlepiej mieć jedno i drugie. Gdy nie jest to jednak możliwe można poszukać kompromisu. Najpopularniejszym na to rozwiązaniem jest zakup wanny i parawanu nawannowego, który skutecznie ochroni naszą łazienkę przed tryskającą wodą kiedy zapragniemy wziąć prysznic na stojąco w wannie.


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

Co wybrać: wannę czy prysznic? komentarze opinie

  • gość 2019-03-17 14:27:54

    Gdybym miała wybór to na pewno bym wybrała wannę. A w łazience w bloku to ciężko o zachcianki. Jest prysznic bo tylko on się zmieścił. O bidecie też mogłam pomarzyć, chociaż tu sytuacja lepiej wygląda niż z wanną bo kupiliśmy na sedes deskę myjącą uspa która ma funkcje bidetu. Reszta sprzętów jakoś się zmieściła.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama