Codziennie sznur aut na górze i na dole. Radny prosi o rozbudowę parkingu

Motoryzacja, Codziennie sznur górze Radny prosi rozbudowę parkingu - zdjęcie, fotografia

Problemy z parkowaniem dotyczą praktycznie już każdego osiedla w Białymstoku. Z roku na rok samochodów przybywa w naszym mieście, ale wraz z ich przyrostem, nie idą w parze miejsca parkingowe. Na ten problem, u zbiegu ulic Poleskiej i Jagienki zwrócił uwagę radny Dębowski, do którego mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc.

Apele władz Białegostoku o to, aby mieszkańcy przesiadali się do autobusów komunikacji miejskiej, odnosi raczej mizerny skutek. Ludzie często wolą własny samochód, którym poruszać się po mieście jest coraz wygodniej. Wybudowano wiele nowych arterii praktycznie w każdej części Białegostoku i gdyby nie uciążliwe światła sygnalizacji świetlnej, jazda po nich byłaby prawdziwą przyjemnością. Ale później jeszcze trzeba znaleźć miejsce postojowe. A z tym już nie jest tak prosto.

Chyba nie ma kierowcy w Białymstoku, który skręcając z ulicy Poleskiej w ulicę Jagienki, nie zauważyłby sznura zaparkowanych ściśle aut. Jeszcze w ciągu dnia, kiedy mieszkańcy wyjeżdżają do pracy, jest w miarę znośnie i nawet zwalniają się jakieś miejsca dla tych, którzy muszą tam zaparkować. Horror zaczyna się po południu i wieczorem. Znalezienie wolnego miejsca postojowego graniczy niemal z cudem. Przy samych blokach, na wzniesieniu, znajduje się niewielki parking. Drugi znajduje się niżej i jest wydzielony z pasa drogowego.

W związku z licznymi apelami mieszkańców bloków zlokalizowanych przy ul. Jagienki w Białymstoku na wysokości budynku nr 13 przy ul. Poleskiej i 21 D przy ul. Ciepłej, w sprawie zwiększenia ogólnodostępnych miejsc postojowych w ww. okolicy, zwracam się z uprzejmą prośbą o przeanalizowanie i rozwiązanie powyższego problemu. Brak miejsc parkingowych jest szczególnie dotkliwy dla mieszkańców okolicznych bloków, którzy mają problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Zwiększenie ilości miejsc parkingowych można osiągnąć poprzez zmianę parametrów chodnika, bądź przez jego przebudowę i tym samym zmianę sposobu parkowania z równoległego na prostopadły lub ukośnie” – wskazuje w swojej interpelacji radny Henryk Dębowski.

Aktualnie na istniejącym tam parkingu można parkować wyłącznie równolegle do osi jezdni. Dlatego samochody się nie mieszczą. Część kierowców próbuje zostawić auto na znajdującej się po drugiej stronie ulicy Jagienki stacji paliw. Ale przecież jest to parking nie osiedlowy, tylko należący do stacji paliw, więc długo samochód tam stać nie może. Musi być miejsce dla klientów stacji, którzy robią zakupy, albo dokonują drobnych czynności przy aucie, jak pompowanie koła czy odkurzanie.

W związku z powyższym, zwracam się do Pana Prezydenta z apelem o uszanowanie  potrzeb i głosów mieszkańców naszego miasta. Proszę o pilne podjęcie działań mających na celu rozwiązanie powyższego problemu oraz przekazanie informacji nt. możliwości i terminu wykonania powyższej inwestycji” – zwraca się w imieniu mieszkańców radny Dębowski.

Teoretycznie miejsce do budowy parkingu jest, a przynajmniej do innej jego organizacji. Gdyby przebudowano istniejący parking w ten sposób, aby dało się parkować prostopadle lub ukośnie, weszłoby tam prawie dwa razy więcej pojazdów co w tej chwili. Ale odbyłoby się to kosztem zieleni. Właściwie trawnika, bo drzewa raczej udałoby się zachować, gdyż rosną w całkiem bezpiecznej odległości. Zdecydowanie bardziej problematyczne może być jednak niewielkie wzniesienie, bo na nim parkingu nie da się zbudować. Trzeba by było najpierw wyrównać teren.

Teren, o którym mowa znajduje się w pasie drogowym, więc musi raczej pozostawać w zarządzie Miasta Białystok. Ale prezydent Białegostoku jeszcze na tę interpelację nie odpisał, więc nie wiadomo jak odniesie się do zgłoszonego problemu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto” GSV)

Codziennie sznur aut na górze i na dole. Radny prosi o rozbudowę parkingu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama