Wiadomości, Coraz bliżej święta… - zdjęcie, fotografia

Minęło Święto Zmarłych, minęło także święto odzyskania przez Polskę niepodległości i wszystkie uroczystości z tym związane, co oznacza, że Białystok przygotowuje się do kolejnych świąt. Najbardziej radosnych i chyba najbardziej oczekiwanych przez cały rok. Na naszych ulicach montowane są właśnie ozdoby świąteczne, które niebawem wprowadzą wszystkich w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Ścisłe centrum Białegostoku już od wielu lat zmienia swój wygląd na okres świąteczny i noworoczny. Mieszkańcy naszego miasta bardzo lubią świecące ozdoby, które jak żadne inne, przyozdabiają przestrzeń publiczną. Co roku iluminacje świąteczne upiększają Aleję Piłsudskiego, Rynek Kościuszki, ulicę Lipową, ale także Suraską, Plac NZS, a także większą część ulicy Skłodowskiej. Świątecznie wygląda również fontanna miejska na Rynku Kościuszki oraz pałacyk gościnny na Kilińskiego. Choć tam, zazwyczaj stoi przystrojona światełkami choinka. Dlatego dodamy jeszcze w tym miejscu, że w kilku innych lokalizacjach są ustawione duże choinki, przy których mieszkańcy i turyści lubią sobie robić zdjęcia.

Dla tych, którzy tęsknią za takim świątecznym widokiem Białegostoku, mamy bardzo dobrą wiadomość. Od kilku dni na ulicach montowane są instalacje, które za chwilę staną się iluminacjami świątecznymi. Zajmie to jeszcze chwilę, ponieważ sam montaż to jedno, ale sprawdzenie wszystkich instalacji oraz ich podłączenie – to drugie. Dlatego jeszcze przez kilka dni nasze ulice w centrum miasta zapewne będą nieoświetlone ozdobami świątecznymi.

Tradycyjnie także w Białymstoku zostaną ustawione choinki, również przyozdobione światełkami. Najwięcej emocji wzbudza co roku główna, miejska choinka na Rynku Kościuszki. Zawsze była to największa choinka w całym Białymstoku, a uroczyste odpalenie lampek odbywało się przy udziale i obecności Świętego Mikołaja z Laponii oraz mieszkańców. W tym roku Święty Mikołaj z Rovaniemi także się pojawi, o czym informowaliśmy wczoraj na naszych łamach.

W białostockich sklepach oraz galeriach handlowych taki świąteczny klimat pojawił się już niekiedy znacznie wcześniej. Niektórzy z wystrojem i asortymentem wystartowali nawet jeszcze przed Świętem Zmarłych. W każdym razie od teraz bożonarodzeniowy klimat będzie nam już towarzyszył praktycznie aż do lutego przyszłego roku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Coraz bliżej święta… komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama